Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Moście Staromiejskim pojawiła się wystawa o drodze Białorusinów do wolności

Na Moście Staromiejskim pojawiła się wystawa o drodze Białorusinów do wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 grudzień 2020 00:26
Na Moście Staromiejskim pojawiła się wystawa o drodze Białorusinów do wolności Fot: UMB

Od sierpnia na Białorusi odbywają się protesty, których uczestnicy oskarżają reżim Aleksandra Łukaszenki o sfałszowanie wyborów prezydenckich. W największych polskich miastach, od środy – w ramach solidarności z Białorusinami, otwarte zostały wystawy ,,Białoruś – Droga do wolności”. W Bydgoszczy wystawę można zobaczyć na Moście Staromiejskim.

Środa nie była dniem przypadkowym, bowiem 10 grudnia przypada Dzień Praw Człowieka. Okazanie solidarności poprzez wystawy to inicjatywa Unii Metropolii Polskich. Wystawa na Moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego eksponowana będzie do końca roku.

 

Bydgoszcz solidarność Białorusinom okazuje już od kilku tygodni, po drugiej stronie mostu bowiem charakterystyczna dla miasta rzeka przechodzącego przez rzekę ubrana jest w koszulkę biało-czerwono-białą, historyczne barwy, które są symbolem walczącej z reżimem Łukaszenki opozycji.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu