Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski radny drzazgą w oku koalicji

Bydgoski radny drzazgą w oku koalicji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 grudzień 2020 14:07

W klubie Koalicji Obywatelskiej w Sejmiku Województwa zaczynają się pojawiać głosy niezadowolenia z postawy radnego Romana Jasiakiewicza, byłego prezydenta Bydgoszczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pojawiły się nawet sugestie dotyczące wykluczenia go z klubu.

Jasiakiewicz w ostatnim czasie mógł podpaść głosowaniem na komisjach przeciwko projektowi budżetu województwa na 2021 rok, zapewne budżetu w tym kształcie nie poprze również na posiedzeniu plenarnym. Na komisjach wskazywał brak zabezpieczenia środków dla realizacji rozbudowy Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej. W ostatnim czasie ukazał się z nim też w Gazecie Wyborczej wywiad, w którym dość krytycznie wypowiadał się o polityce marszałka, który reprezentuje Koalicję Obywatelską.

 

W grudniu Sejmik Województwa planuje przyjąć również Strategię Rozwoju Województwa, nie można wykluczyć, że również tutaj Jasiakiewicz wyrazi sprzeciw, bowiem zapisów o ZIT bydgosko-toruńskim nie akceptuje bydgoski samorząd – prezydent Rafał Bruski i Rada Miasta Bydgoszczy.

 

Na razie raczej decyzje wobec Jasiakiewicza nie zostaną podjęte – jak się dowiadujemy nieoficjalnie, dużo zależeć będzie od jego postawy w grudniu w kwestii budżetu i strategii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu