Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo daje zielone światło dla przygotowania budowy obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej

Ministerstwo daje zielone światło dla przygotowania budowy obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 listopad 2020 11:43

Komunikacja samochodowa pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem do najwygodniejszych obecnie nie należy, również to samo można powiedzieć o bezpieczeństwie. Znacząco poprawić tę sytuację może budowa obwodnic. Ministerstwo Infrastruktury wyraziło zgodę na ogłoszenie przetargu na opracowanie studium STEŚ-R dla obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej.

Studium STEŚ-R zakłada m.in. wybór przebiegu projektowanej drogi oraz uzyskanie dla niej decyzji środowiskowej, po czym możliwe będzie zlecenie już prac projektowych i budowlanych. Obwodnica Nowej Wsi Wielkiej powstać ma w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała zgodę na ogłoszenie w naszym województwie także przetargów dla obwodnic: Brześcia Kujawskiego, Kowalewa Pomorskiego i Strzelna.

 

Budowa obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej pozwoli również bezkolizyjnie ominąć tory kolejowe. Przebiegający bowiem przez środek miejscowości przejazd kolejowy wpływa na tworzenie sie korków.

 

Obwodnice w ciągu drogi krajowej nr 25

Nie tak dawno oddano do użytku wydłużoną obwodnicę Inowrocławia, która pozwala tranzytowi między Gnieznem a Bydgoszczą omijać miasto. Problemem jest Strzelno, ale jego obwodnica wkrótce powstanie. Dalej na północ rozpoczęły się przygotowania obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej, wkrótce powinna być uprawomocniona decyzja środowiskowa dla budowy S-10 Bydgoszcz – Toruń, w ramach tego opracowania powstał też wariant przebiegu obwodnicy Brzozy wzdłuż drogi krajowej nr 25. Obwodnica Bydgoszczy powstaje natomiast w ramach budowy S-5. W trakcie opracowywania STEŚ są też obwodnice Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego.

 

Wciąż nie ma natomiast planów co do ewentualnej budowy obwodnicy Złotnik Kujawskich, na trasie Bydgoszcz - Inowrocław.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu