Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW maju wzrosło bezrobocie, ale nie jakoś drastycznie. Lipiec ma być kluczowy

W maju wzrosło bezrobocie, ale nie jakoś drastycznie. Lipiec ma być kluczowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 lipiec 2020 00:20

W okresie maja w Bydgoszczy liczba zarejestrowanych osób bez pracy wzrosła o 240 do 5442, jest to wzrost, ale i tak mniejszy niż w okresie kwietnia. W skali województwa maj przyniósł wzrost liczby bezrobotnych o 738. Zdaniem dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy kluczowy ma być lipiec.

W trakcie majowego posiedzenia Komisji Budżetu i Polityki Finansowej Rady Miasta dyrektor PUP Tomasz Zawiszewski ocenił, że największa obawa co do gwałtownego wzrostu bezrobocia panuje w miesiącach letnich. Czerwiec jak widać nie okazał się, aż tak zły, zdaniem Zawiszewskiego kluczowy ma być lipiec. Czerwiec dla wielu firm był ostatnim, w którym mogły liczyć na wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

 

W powiecie bydgoskim w maju przybyło 135 osób bez pracy, co jest podobnym wynikiem jak w kwietniu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu