Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBeztroska dyskoteka w Chmielnikach, jakby koronawirusa nie było

Beztroska dyskoteka w Chmielnikach, jakby koronawirusa nie było

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 lipiec 2020 00:36
Beztroska dyskoteka w Chmielnikach, jakby koronawirusa nie było Kadr z Facebook-a

Od marca obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, który wciąż nie został odwołany. Do dzisiaj zakazana jest działalność dyskotek i klubów nocnych. Tyle w teorii, a w praktyce w sobotę na plaży w Chmielnikach zorganizowano dyskotekę – na nagraniu z imprezy widać ludzi bawiących się w dużym ścisku, bez masek ochronnych.

 

Zdaniem lekarzy zakaźników skupiska jakimi są dyskoteki sprzyjają najbardziej rozpowszechnianiu się COVID-19, stąd też do dzisiaj zakaz prowadzenia tej formy działalności gospodarczej nie został cofnięty.

 

Impreza miała w swojej nazwie nawet nawiązanie do COVID-19, na materiale graficznym wskazywano na obowiązek posiadania maski ochronnej oraz rękawiczek. Na nagraniu umieszczonym przez jedną z osób prowadzących w internecie, nie specjalnie widać ludzi w maskach, za to można zaobserwować zlekceważenie niemalże wszystkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego. W tym nie trzymanie wymaganych odstępów między uczestnikami.

 

- Zachorowalność na Covid-19 nie maleje, jest wciąż na takim samym poziomie, czyli 300 przypadków dziennie – odnosi się do sytuacji wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Szymon Wiłnicki, pracujący w pogotowiu ratunkowym, który winni za przyzwolenie na nieprzestrzeganie restrykcji premiera - Skoro Pan Premier uważa, że nie ma już pandemii, to po co te wszystkie restrykcje dotyczące maseczek i zgromadzeń, czy restrykcje w szpitalach? Jak widać one i tak nie są przestrzegane przez społeczeństwo, bo służby nie kontrolują tego.

 

Sprawę będzie wyjaśniać powiatowy państwowy inspektor powiatowy sanitarny w Bydgoszczy.

Warte obejrzenia

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna
 • Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej – Zawisza, Lider i Włocłavia pewni gry o awans

  W sobotę i w niedziele zostanie rozegrana 17 kolejka IV ligi, ostatnia w tym roku – co prawda rozgrywane będą jeszcze w 2020 roku mecze zaległe, przeniesione z powodu epidemii COVID-19. Runda zakończona zostanie jednak już po nowym roku – wiosną rozegrane zostaną dwie kolejki rundy zasadniczej. Później nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Dane liczbowe wprost pokazują, że epidemia w kujawsko-pomorskim spowalnia

  Średnia liczba nowych zakażeń w ciągu ostatnich 7 dni na 100 tys. mieszkańców (główne kryterium decydujące o wprowadzaniu lub znoszeniu obostrzeń) wyniosła 53, w ciągu tygodnia nieznacznie spadając. W naszym województwie ten współczynnik spadł do 49, czyli w ostatnim tygodniu zeszliśmy poniżej średniej dla kraju, co pokazuje, że kujawsko-pomorskie wychodzi z trudnej sytuacji jaka powstała na przełomie października i listopada.

  Etykiety: covid19
 • Rok 2019 był rekordowy w inwestycje w kolej w regionie. Musimy je podawać jednak po przecinku

  W 2019 roku PKP PLK zmodernizowało programów inwestycji kolejowych blisko 2 tys. km torów, co jest największym wynikiem w tej dekadzie. W województwie kujawsko-pomorskim było to mniej niż pół kilometra, stąd też nie można nawet tej informacji podać w liczbach całkowitych. Był to oczywiście najniższy wynik w skali Polski.

Wiadomości z regionu