Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojewództwo dokapitalizowuje lotnisko

Województwo dokapitalizowuje lotnisko

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 04 lipiec 2020 00:17
Województwo dokapitalizowuje lotnisko Fot: PLB

Zarząd Województwa podjął uchwałę o dokapitalizowaniu Portu Lotniczego Bydgoszcz kwotą 2 mln oraz 40 zł, dzięki czemu Województwo Kujawsko-Pomorskie, będące większościowym udziałowcem w Porcie (prawie 72% udziałów), zakupi kolejne około 46,7 tys. akcji, w celu pokrycia straty finansowej. Podwyższenia kapitału zakładanego dokonano 30 czerwca, ale dopiero teraz się o tym dowiadujemy.

Wcześniej – 22 czerwca Sejmik Województwa korygując budżet na 2020 rok, dokonał zgody na zakup akcji. Drugim największym udziałowcem w PLB jest Miasto Bydgoszcz posiadające przed dokapitalizowaniem 22,6% udziałów. Jeżeli Bydgoszcz chce utrzymać ten poziom udziałów, również będzie musiał wykupić nowe akcje o wartości ponad 600 tys. zł.

 

Rok 2018 Port Lotniczy Bydgoszcz zakończył stratą na poziomie nieco ponad 5,5 mln zł. Za kilka tygodni powinniśmy poznać wynik operacyjny za 2019 rok, ale zważywszy, że w grudniu Województwo dokapitalizowało Port kwotą ponad 4,16 mln zł, a Miasto Bydgoszcz proporcjonalną do swoich udziałów, to strata zapewne była podobna.

 

Rok 2020 będzie trudny z uwagi na zawieszenie na ponad 100 dni lotów z powodu pandemii COVID-19. Najprawdopodobniej z tego powodu właściciele zdecydowali się na dodatkowe dokapitalizowanie lotniska już w połowie roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Własne mikroelektrownie powoli stają się rynkowym standardem

  – Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in. optymalizacja kosztów, samowystarczalność energetyczna i pewność zasilania – wskazuje Dorota Zawadzka-Stępniak z Konfederacji Lewiatan. W ostatnich latach biznes coraz chętniej inwestuje we własne mikroźródła odnawialnej energii. Efektem jest w Polsce boom na energetykę słoneczną. Na koniec tego roku moc zainstalowana w fotowoltaice ma wzrosnąć do 2,5 GW, głównie dzięki aktywności prosumentów indywidualnych i biznesowych. Do tych ostatnich dołączył DHL Parcel Polska. Logistyczna firma planuje montaż instalacji fotowoltaicznych w swoich lokalizacjach w całym kraju.

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

Wiadomości z regionu