Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRewitalizujemy centrum, ale szpecą je śmieci

Rewitalizujemy centrum, ale szpecą je śmieci

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 czerwiec 2020 07:13

Widok pojemników i worków ze śmieciami to widok coraz powszechniejszy w centrum Bydgoszczy, także na Starym Rynku czy ulicy Długiej możemy się natchnąć na pojemniki. I nie są to pojedyncze pojemniki, ale grupy. Z jednej strony to zjawisko potęgują problemy z firmą odbierającą odpady w sektorze na którym leży centrum.

Przyczyn tego stanu rzeczy jest jednak więcej – od kilku miesięcy mamy obowiązek prowadzenia segregacji osobno plastików wraz z metalem, a osobno papieru i makulatury. W praktyce jest to jeden kolor pojemnika więcej, a przy działalności gastronomicznej właściciele w praktyce muszą mieć po kilka pojemników na daną partię odpadów. Jak się rozmawia z restauratorami i właścicielami kamienic, to od kilku lat wskazywali oni na to, że specjalnie nie ma już miejsca na gromadzenie takiej liczby pojemników. Gdy teraz doszła nowa partia odpadów i problemy z Komunalnikiem, to doszło do kulminacji problemu.

 

Od dobrego roku walczymy z problemem worków ze śmieciami, które są chowane w krzewach na Wyspie Młyńskiej. Spacerując bulwarem można je zobaczyć, co potrafi popsuć ogólne wrażenie estetyczne. Gdy o sprawie piszemy, to zazwyczaj odpady są chowane subtelniej w tych krzewach, w sposób mniej widoczny. Skoro jednak problem wciąż istnieje, to najprawdopodobniej jest problem ze składowaniem tych odpadów.

Przy okazji dyskusji o braku miejsc na odpady pojawiły się pomysły, aby pomyśleć o pojemnikach ukrywanych w ziemi, co jest stosowane w niektórych europejskich miastach. Zapewne ta dyskusja powróci, w związku z coraz bardziej widocznym problemem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu