Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW przyszłym tygodniu powrócą kolejowe połączenia zagraniczne

W przyszłym tygodniu powrócą kolejowe połączenia zagraniczne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 15 czerwiec 2020 10:21

Od soboty bez kwarantanny mogą granicę z Polską przekraczać obywatele Schengen. W przyszłym tygodniu przewoźnik PKP Intercity zamierza przywrócić połączenia międzynarodowe do państw Unii Europejskiej. W tym również z Bydgoszczy i Inowrocławia do Berlina. Połączenia międzynarodowe zostały zawieszone w marcu z powodu pandemii COVID-19.

 

PKP Intercity zamierza podróże międzynarodowe ,,odmrażać” od poniedziałku 22 czerwca, ale pierwszy pociąg IC Gedania relacji Berlin – Gdynia (przez Inowrocław i Bydgoszcz) wyjedzie na tory w czwartek 25 czerwca. Połączenie pomiędzy Gdynią, Bydgoszczą i Berlinem zostało uruchomione w 2012 roku, tuż przed turniejem piłkarskim Euro 2020 organizowanym przez Polskę i Ukrainę.

 

PKP Intercity zapowiada również wydłużenie relacji pociągu TLK Rozewie, obecnie kursującego pomiędzy Gdynią i Wrocławiem, do słowackiej Ziliny, jak ten pociąg jeździł przed epidemią. Na razie nie podano jednak konkretnego terminu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu