Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich

Kardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 maj 2020 07:20
Kardiomonitory od WOŚP dla szpitali uniwersyteckich Fot: wosp.org.pl

W ostatnich tygodniach Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze swojego Funduszu Inwestycyjnego organizuje sprzęt dla szpitali, w związku z panującą epidemią koronawirusa. Do tej pory udało się WOŚP sprowadzić sprzęt warty dziesiątki milionów złotych, którego część trafiła do województwa kujawsko-pomorskiego.

WOŚP zakupił m.in. środki ochrony bezpośredniej dla personelu medycznego, respiratory transportowe i łóżka do intensywnej terapii i kardiomonitory. Z racji tego, że w kujawsko-pomorskich szpitalach, na szczęście, nie było zbyt wielkiego obłożenia chorymi na COVID-19, WOŚP póki co skierował do nich dość skromne wsparcie. Szpitale Uniwersyteckie im. Biziela i Jurasza otrzymały po dwa kardiomonitory, urządzenia służące do stałego monitoringu stanu pacjenta. Urządzenia trafiły w tych placówkach do klinik anestezjologii. Również dwa kardiomonitory przekazano szpitalowi w Grudziądzu i jeden SPOZ w Rypinie.

 

WOŚP przekazał do Bydgoszczy również kilkanaście tysięcy masek chirurgicznych, które trafiły do szpitali oraz Domów Pomocy Społecznej. We współpracy z firmą Decatlon przekazano również maski do nurkowania, które sprawdzają się również jako środek ochronny przed zakażeniem, dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu