Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań

Pierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 maj 2020 07:21
Pierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań Fot: P-art Studio Sp. z o.o.

W środę 29 kwietnia pomiędzy pomiędzy szpitalami przy Banacha oraz MSWiA w Warszawie dokonano pierwszego w Polsce transportu próbek badań na obecność COVID-19 za pomocą drona. W powstanie technologii bezzałogowego transportu próbek zaangażowani byli pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Drona wyprodukowała katowicka firma Spargags Group, która blisko współpracuje z bydgoską uczelnią przy rozwoju platformy Hermes V8M. Platforma ma służyć szybkiemu bezpiecznemu (bez ryzyka dostania się ładunku w niepowołane ręce) transportowi leków, próbek krwi, czy w tym wypadku wymazów).

 

W historycznym wysłaniu przesyłki uczestniczyli pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP oraz studenci działający w Kole Naukowym SONDA UTP.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu