Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań

Pierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 05 maj 2020 07:21
Pierwszy raz w Polsce dron transportował próbki do badań Fot: P-art Studio Sp. z o.o.

W środę 29 kwietnia pomiędzy pomiędzy szpitalami przy Banacha oraz MSWiA w Warszawie dokonano pierwszego w Polsce transportu próbek badań na obecność COVID-19 za pomocą drona. W powstanie technologii bezzałogowego transportu próbek zaangażowani byli pracownicy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Drona wyprodukowała katowicka firma Spargags Group, która blisko współpracuje z bydgoską uczelnią przy rozwoju platformy Hermes V8M. Platforma ma służyć szybkiemu bezpiecznemu (bez ryzyka dostania się ładunku w niepowołane ręce) transportowi leków, próbek krwi, czy w tym wypadku wymazów).

 

W historycznym wysłaniu przesyłki uczestniczyli pracownicy Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP oraz studenci działający w Kole Naukowym SONDA UTP.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu