Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAkt oskarżenia przeciwko radnemu PiS skierowano do sądu

Akt oskarżenia przeciwko radnemu PiS skierowano do sądu

Napisane przez  Ł.R. / Gazeta Wyborcza Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 22 luty 2020 14:38

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz Południe skierowała akt oskarżenia przeciwko radnemu PiS Bogdanowi Dz. Sprawa dotyczy kradzieży banera Komitetu Obrony Demokracji, do której dojść miało we wrześniu. O skierowaniu aktu oskarżenia do sądu informuje dzisiaj lokalna Gazeta Wyborcza w wydaniu internetowym.


20 września, w dniu otwarcia nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, działacze KOD zaparkowali na parkingu przed budynkiem przyczepę z plandeką krytykującą rządy PiS-u. Jak wynika z ustaleń śledczych, po godzinie 9 baner miał pociąć i zabrać radny PiS Bogdan Dz. Zdaniem Karola Słowińskiego z KOD, całe zajście nagrał sądowy monitoring, w oparciu o który bez problemu można wskazać winnego.

 

Wartość baneru według faktury wystawionej przez firmę go drukującą to około 800 zł, czyli sprawa prowadzona jest o podejrzenie popełnienia przestępstwa. W przypadku udowodnienia radnemu winy i skazania wyrokiem karnym, straciłby mandat radnego.

 

Warte obejrzenia

 • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

  W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

  Etykiety: piłka nożna
 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • Kujawsko-pomorskie: dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 czasami zbiorczymi za kilka tygodni

  Dzienne dane o zgonach chorych na COVID-19 raportowane przez MZ z powiatów woj. kujawsko-pomorskiego na początku grudnia czasami były zbiorczymi danymi za okres kilku tygodni. Fakt ten potwierdził PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

  Etykiety: covid19
 • Rozważa się zastąpienie pociągów autobusami

  Formacje polityczne krytykują decyzję marszałka województwa o obcięciu kursów kolejowych, ale większym problemem wydaje się to, że czas ucieka, a wciąż nie udało się zawrzeć porozumienia pomiędzy województwem i przewoźnikiem PolRegio. Czasu jest na to jednak coraz mniej, bowiem dotychczasowa umowa skończy się w sobotę 12 grudnia.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu