Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł bohater z World Trade Center. Z urodzenia bydgoszczanin

Zmarł bohater z World Trade Center. Z urodzenia bydgoszczanin

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 styczeń 2020 07:39

1 stycznia w wieku 66 lat zmarł Gregory ,,Greg” Reszka, bohater tragicznego 11 września 2001 roku z Nowego Jorku, gdy islamscy terroryści rozbili dwa samoloty o wieżowce Word Trade Center. Tego dnia uratował kilkadziesiąt osób.

Do Stanów Zjednoczonych przyjechał jeszcze jako dziecko (urodzony 8 listopada 1953 roku). Po ukończeniu studiów pracował jako inżynier w jednej z nowojorskich firm. Feralnego 11 września 2001 roku Gregory przebywał w jednej z wież Word Trade Center (z jednego wywiadu dowiedzieć się można, że w momencie zderzenia z nią samolotu przebywał w biurze na 82 piętrze), z wielką odwagą pomógł uciec 75-osobom, za co wyróżniony został medalem. Z zawalającego się budynku wydostał się poprzez tunele metra.

 

Przeprowadził się następnie z żoną do Karoliny Północnej, zapamiętany został jako wielki fan sportu. O jego śmierci pojawiły się w wzmianki w amerykańskich mediach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu