Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarł bohater z World Trade Center. Z urodzenia bydgoszczanin

Zmarł bohater z World Trade Center. Z urodzenia bydgoszczanin

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 styczeń 2020 07:39

1 stycznia w wieku 66 lat zmarł Gregory ,,Greg” Reszka, bohater tragicznego 11 września 2001 roku z Nowego Jorku, gdy islamscy terroryści rozbili dwa samoloty o wieżowce Word Trade Center. Tego dnia uratował kilkadziesiąt osób.

Do Stanów Zjednoczonych przyjechał jeszcze jako dziecko (urodzony 8 listopada 1953 roku). Po ukończeniu studiów pracował jako inżynier w jednej z nowojorskich firm. Feralnego 11 września 2001 roku Gregory przebywał w jednej z wież Word Trade Center (z jednego wywiadu dowiedzieć się można, że w momencie zderzenia z nią samolotu przebywał w biurze na 82 piętrze), z wielką odwagą pomógł uciec 75-osobom, za co wyróżniony został medalem. Z zawalającego się budynku wydostał się poprzez tunele metra.

 

Przeprowadził się następnie z żoną do Karoliny Północnej, zapamiętany został jako wielki fan sportu. O jego śmierci pojawiły się w wzmianki w amerykańskich mediach.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu