Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDr hab. inż. Dariusz Skibicki z tytułem profesora

Dr hab. inż. Dariusz Skibicki z tytułem profesora

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 12:05

25 października 2019 prezydent Andrzej Duda nadał naukowy tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr. hab.inż. Dariuszowi Skibickiemu.

25 października 2019 roku dr hab.inż. Dariusz Skibicki otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Profesor jest pracownikiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Prowadzi badania na temat:
• zmęczenia materiałów w warunkach obciążeń wieloosiowych,
• modelowania właściwości materiałów metalowych w warunkach dużych prędkościach
odkształcenia
• aplikacji kumulacyjnych modeli uszkodzenia do niskocyklowego zmęczenia i dla
obciążeń quasi-statycznych.

 

Podstawowe znaczenie ma pierwszy obszar. Badacze zainteresowali się jak nieproporcjonalność obciążenia działa na właściwości cykliczne oraz zmęczenie materiału. Ten zakres można podzielić na trzy podobszary:
• analiza modeli fizycznych zmęczenia osiowego,
• analiza obliczeniowych modeli predykcyjnych – czy odmienne cechy procesu
zmęczenia w warunkach obciążeń nieproporcjonalnych są odwzorowaniem modeli
obliczeniowych?
• próba formułowania obliczeniowych modeli zmęczeniowych.


Dzięki tym badaniom i przeprowadzonym analiz, zmodyfikowano modele szacowania trwałości zmęczeniowych w warunkach obciążeń wieloosiowych. Prof. dr hab. inż. Dariusz Skibicki jest inicjatorem i głównym organizatorem - organizowanego corocznie od 2008 roku - ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół i placówek pozaszkolnych pt. „Wojna robotów miniSUMO”. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do studiowania kierunków technicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu