Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDr hab. inż. Dariusz Skibicki z tytułem profesora

Dr hab. inż. Dariusz Skibicki z tytułem profesora

Napisane przez  Paulina Hermann Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 22 listopad 2019 12:05

25 października 2019 prezydent Andrzej Duda nadał naukowy tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych dr. hab.inż. Dariuszowi Skibickiemu.

25 października 2019 roku dr hab.inż. Dariusz Skibicki otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych. Profesor jest pracownikiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej. Prowadzi badania na temat:
• zmęczenia materiałów w warunkach obciążeń wieloosiowych,
• modelowania właściwości materiałów metalowych w warunkach dużych prędkościach
odkształcenia
• aplikacji kumulacyjnych modeli uszkodzenia do niskocyklowego zmęczenia i dla
obciążeń quasi-statycznych.

 

Podstawowe znaczenie ma pierwszy obszar. Badacze zainteresowali się jak nieproporcjonalność obciążenia działa na właściwości cykliczne oraz zmęczenie materiału. Ten zakres można podzielić na trzy podobszary:
• analiza modeli fizycznych zmęczenia osiowego,
• analiza obliczeniowych modeli predykcyjnych – czy odmienne cechy procesu
zmęczenia w warunkach obciążeń nieproporcjonalnych są odwzorowaniem modeli
obliczeniowych?
• próba formułowania obliczeniowych modeli zmęczeniowych.


Dzięki tym badaniom i przeprowadzonym analiz, zmodyfikowano modele szacowania trwałości zmęczeniowych w warunkach obciążeń wieloosiowych. Prof. dr hab. inż. Dariusz Skibicki jest inicjatorem i głównym organizatorem - organizowanego corocznie od 2008 roku - ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół i placówek pozaszkolnych pt. „Wojna robotów miniSUMO”. Celem konkursu jest zachęcanie młodzieży do studiowania kierunków technicznych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas