Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTaka najprawdopodobniej będzie lista PiS w okręgu bydgoskim

Taka najprawdopodobniej będzie lista PiS w okręgu bydgoskim

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 25 lipiec 2019 19:13

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada ogłoszenie pełnej listy kandydatów w przyszłym tygodniu. Jedyną pewną rzeczą jest osoba lidera listy, którą będzie poseł Tomasz Latos. Co do dalszych nazwisk dotarliśmy do najbardziej prawdopodobnej listy na dzisiaj.

 

Z drugiego miejsca najprawdopodobniej wystartuje minister Łukasz Schreiber, choć lokalne struktury optowały za posłem Piotrem Królem. Na trzecim miejscu najprawdopodobniej znajdzie się poseł Bartosz Kownacki, na czwartym zaś wspomniany poseł Król. Pierwszą piątkę najprawdopodobniej zamknie posłanka Ewa Kozanecka. Zaraz za nią najprawdopodobniej znajdzie się radna Grażyna Szabelska. Siódmy ma być kandydat z Inowrocławia.

 

Jak pokazuje praktyka wyborcza, do zmian może dochodzić w ostatniej chwili – przed rokiem gdy PiS prezentował listy do sejmiku, przekazano mediom informację z błędem co do kolejności, jak się jednak później okazało, rozdany materiał nie uwzględnił korekty poczynionej na liście ,,last minute”. Nie mniej jednak co do podanej przez nas listy, nie powinno wiele się zmienić.

 

Do Senatu z okręgu obejmującego Bydgoszcz PiS najprawdopodobniej wystawi radnego wojewódziego Konstantego Dombrowicza.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS
 • Klub kolarski Romet chce się odrodzić

  Zakładowy Klub Sportowy ,,Romet” powstał w 1948 roku, w barwach tego klubu jeździli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata. W ostatnim czasie o klubie mało kto słyszał,ale jak twierdzą działacze działalność Rometu Bydgoszcz trwa nieprzerwanie do dzisiaj, ostatnio pojawiła się jednak chęć wyraźniejszego pokazania, że taka marka sportowa tworzy Bydgoszcz.

  Etykiety: Romet

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

 • To może być kluczowy szczyt Unii Europejskiej dla najbliższych lat

  Nie będzie co prawda zbyt wiele wielkiej polityki, ale będzie o tym co zawsze budzi emocje, czyli o pieniądzach – w czwartek (20 lutego) rozpocznie się spotkanie przywódców państw Unii Europejskiej poświęcone wieloletniemu budżetowi na lata 2021-2027. Do roku 2021 pozostało już tylko kilka miesięcy, a negocjacje nad budżetem znajdują się w niespotykanym dotąd impasie, być może ten tydzień przyniesienie jednak przełom.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Dla obozu Zjednoczonej Prawicy będą to najtrudniejsze wybory [komentarz]

  Wybory prezydenckie będą ostatnie w cyklu następujących po sobie, po 20 maja – jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego – czeka nas z wyborami spokój do 2023 roku. Ewentualna porażka prezydenta Andrzeja Dudy będzie na pewno ciosem dla PiS-u, ale te nie wniesie wielkiej rewolucji na scenie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas