Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 22:01
Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy Fot: WZL nr 2

W połowie czerwca przegląd techniczny przeszedł samolot Boeing 737-800 Józef Piłsudski, największa obecnie w Polsce maszyna o statusie HEAD, przeznaczona do transportu najważniejszych osób w państwie. Przegląd przeprowadzono w Wojskowych Zakładach Lotniczych, dla których serwsiwonie najważniejsze samolotu dla polskich VIP-ów to na pewno powód do prestiżu.

 

Polska zakupiła łącznie 3 Boeingi 737, kolejne maszyny trafią w przyszłym roku. Ich patronami będą: Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski. Piłsudski na dyspozycję sił zbrojnych RP trafił już w listopadzie 2017 roku, ale na status HEAD czekał tak długo z powodu konieczności przejścia szkoleń przez pilotów.

 

Polska zamówiła też dwa mniejsze odrzutowce Gulfstream G550. Jedna z maszyn pierwsze zetknięcie z polską ziemią zanotowała w Bydgoszczy. Samolot generał Kazimierz Pułaski na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych przeszedł chrzest. Od początku była mowa, że samoloty Gulfstream będą serwisowane w Bydgoszczy, być może również Bydgoszcz będzie ważną lokalizacją także dla Boeingów 737.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu