Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 22:01
Piłsudski w czerwcu lądował w Bydgoszczy Fot: WZL nr 2

W połowie czerwca przegląd techniczny przeszedł samolot Boeing 737-800 Józef Piłsudski, największa obecnie w Polsce maszyna o statusie HEAD, przeznaczona do transportu najważniejszych osób w państwie. Przegląd przeprowadzono w Wojskowych Zakładach Lotniczych, dla których serwsiwonie najważniejsze samolotu dla polskich VIP-ów to na pewno powód do prestiżu.

 

Polska zakupiła łącznie 3 Boeingi 737, kolejne maszyny trafią w przyszłym roku. Ich patronami będą: Roman Dmowski i Ignacy Jan Paderewski. Piłsudski na dyspozycję sił zbrojnych RP trafił już w listopadzie 2017 roku, ale na status HEAD czekał tak długo z powodu konieczności przejścia szkoleń przez pilotów.

 

Polska zamówiła też dwa mniejsze odrzutowce Gulfstream G550. Jedna z maszyn pierwsze zetknięcie z polską ziemią zanotowała w Bydgoszczy. Samolot generał Kazimierz Pułaski na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych przeszedł chrzest. Od początku była mowa, że samoloty Gulfstream będą serwisowane w Bydgoszczy, być może również Bydgoszcz będzie ważną lokalizacją także dla Boeingów 737.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu