Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 00:40
Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną YouTube

Revolution – tak nazywać ma się nowe ugrupowanie polityczne, którego założenie zapowiedział Mariusz Max Kolonko, były korespondent Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych, ostatnio popularny komentator polityczny na YouTube.

Nowa formacja zamierza zabiegać m.in. o reperacje wojenne od Niemiec oraz o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

 

Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rzadów. Pora by władze w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu – napisał na Facebook-u Mariusz Max Kolonko.

 

Formacja będzie zatem zabiegać o podobny elektorat co Kukiz15 i Konfederacja. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego obie formacje nie przekroczyły progu wyborczego, choć gdyby startowały razem miałyby na to duże szanse. Tworzenie nowych partii politycznych sprawia, że na tej części sceny politycznej zrobić się może jeszcze ciaśniej.

 

Urodził się na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą zdał też maturę. Chodził do jednej klasy z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorki, obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Pracodawcy pomimo kryzysu starają się zachować miejsca pracy

  Gdy marcu podjęto strategię walki z COVID-19 poprzez lockdown zaczęły pojawiać się niezbyt optymistyczne prognozy wskazujące na znaczy wzrost bezrobocia. Kluczowa będzie oczywiście jesień, ale wszystko wskazuje, że te niezbyt optymistyczne prognozy się nie spełnią. Lipiec był w województwie kujawsko-pomorskim miesiącem, w którym liczba bezrobotnych spadła.

  Etykiety: bezrobocie
 • Prawie trzech na dziesięciu maturzystów nie zdało jeszcze egzaminu

  We wtorek oficjalnie Centralna Komisja Egzaminacyjna zaprezentowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, który odbywał się w nietypowym czasie, bowiem w czerwcu. W skali kraju egzamin zdało już 74% wszystkich tegorocznych maturzystów – w województwie kujawsko-pomorskim zdawalność była nieco niższa i wyniosła 71,2%.

  Etykiety: matury

Wiadomości z regionu