Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 lipiec 2019 00:40
Wywodzący się z Bydgoszczy celebryta zakłada partię polityczną YouTube

Revolution – tak nazywać ma się nowe ugrupowanie polityczne, którego założenie zapowiedział Mariusz Max Kolonko, były korespondent Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych, ostatnio popularny komentator polityczny na YouTube.

Nowa formacja zamierza zabiegać m.in. o reperacje wojenne od Niemiec oraz o wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

 

Mamy dość polityków, dość waszych durnych gierek, dość waszych amatorskich rzadów. Pora by władze w państwie objął Naród I rządził dla dobra Narodu – napisał na Facebook-u Mariusz Max Kolonko.

 

Formacja będzie zatem zabiegać o podobny elektorat co Kukiz15 i Konfederacja. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego obie formacje nie przekroczyły progu wyborczego, choć gdyby startowały razem miałyby na to duże szanse. Tworzenie nowych partii politycznych sprawia, że na tej części sceny politycznej zrobić się może jeszcze ciaśniej.

 

Urodził się na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą zdał też maturę. Chodził do jednej klasy z byłym marszałkiem Sejmu Radosławem Sikorki, obecnie posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas