Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 07:02
CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności Fot: UMB

W niedzielę 2 czerwca zaczęło się świętowanie w Bydgoszczy 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów (4 czerwca 1989). Na Wyspie Młyńskiej z tej okazji częstowano Tortem Wolności, w kształcie Okrągłego Stołu, który przygotowała cukiernia Sowa.

Legacy of communism hotly debated in Poland 30 years on – pisze brytyjska telewizja CNBC na swojej stronie internetowej, w oparciu o depesze agencji prasowej Reuters, nawiązując do obchodzonej w Polsce rocznicy.

 

Publikacja przedstawia różnego rodzaju inicjatywy świętowania 30 rocznicy tamtych wyborów, na pierwszym miejscu pokazywany jest jednak bydgoski Tort Wolności, obok którego widoczne jest logo obchodzonego Roku Wolności.

 

Pojawia się też podpis: A cake replica of Poland's historic round table for the 30th anniversary of the country's first free elections held in 1989 prepared by "Sowa" bakery, is seen in Bydgoszcz, Poland.

Najprościej tłumacząc, jest to informacja, że zdjęcie przedstawaia replikę historycznego okrągłego stołu i została przygotowana przez cukiernie Sowa z Bydgoszczy.

 

Publikacja w dużej mierze poświęcona jest obchodom w Gdańsku, gdzie w związku z rocznicą 4 czerwca 1989 roku miały miejsce centralne obchody. Nie mniej jednak dostrzeżenie Bydgoszczy przez zagraniczne media może cieszyć.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Czy drukarnia drukując opakowania dla nielegalnych papierosów lub alkoholu łamie prawo?

    Wydaje się to dobre pytanie, które w imieniu przedstawicieli branży poligraficznej skierowała do ministerstwa finansów posłanka Iwona Kozłowska. Wielu przedsiębiorców realizując zlecenia druku materiałów na tytoń lub leki i suplementy diety ma obawy, czy w przypadku gdyby okazało się, że ich zleceniodawca łamie prawo, to wtedy mogą odpowiadać za współudział w przestępstwie.

    Etykiety: Iwona Kozłowska
  • PKP ma pomysł na odbudowę kolei do Świecia

    O powrocie pociągów do Świecia, gdzie fragment torów został nawet rozebrany i zagospodarowany pod drogę gminą, mówi się od pewnego czasu. Duże nadzieje daje umieszczenie tej inwestycji w rządowym programie Kolej Plus. Przy okazji prac koncepcyjnych opracowano nawet pewną koncepcję.

Wiadomości z regionu

Śledź nas