Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 07:02
CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności Fot: UMB

W niedzielę 2 czerwca zaczęło się świętowanie w Bydgoszczy 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów (4 czerwca 1989). Na Wyspie Młyńskiej z tej okazji częstowano Tortem Wolności, w kształcie Okrągłego Stołu, który przygotowała cukiernia Sowa.

Legacy of communism hotly debated in Poland 30 years on – pisze brytyjska telewizja CNBC na swojej stronie internetowej, w oparciu o depesze agencji prasowej Reuters, nawiązując do obchodzonej w Polsce rocznicy.

 

Publikacja przedstawia różnego rodzaju inicjatywy świętowania 30 rocznicy tamtych wyborów, na pierwszym miejscu pokazywany jest jednak bydgoski Tort Wolności, obok którego widoczne jest logo obchodzonego Roku Wolności.

 

Pojawia się też podpis: A cake replica of Poland's historic round table for the 30th anniversary of the country's first free elections held in 1989 prepared by "Sowa" bakery, is seen in Bydgoszcz, Poland.

Najprościej tłumacząc, jest to informacja, że zdjęcie przedstawaia replikę historycznego okrągłego stołu i została przygotowana przez cukiernie Sowa z Bydgoszczy.

 

Publikacja w dużej mierze poświęcona jest obchodom w Gdańsku, gdzie w związku z rocznicą 4 czerwca 1989 roku miały miejsce centralne obchody. Nie mniej jednak dostrzeżenie Bydgoszczy przez zagraniczne media może cieszyć.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Kończy się burzliwy rok szkolny. Od dzisiaj wakacje

  Z uwagi na przypadające jutro święto Bożego Ciała już dzisiaj zabrzmiał przysłowiowy ostatni dzwonek, rozpoczęły się trwające aż 74 dni wakacje. Jak wynika ze statystyk kuratorium, w kujawsko-pomorskim rok szkolny zakończyło dzisiaj ponad 338 tys. uczniów.

  Etykiety: edukacja
 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.