Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 czerwiec 2019 07:02
CNBC i Reuters zauważyli bydgoski Tort Wolności Fot: UMB

W niedzielę 2 czerwca zaczęło się świętowanie w Bydgoszczy 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów (4 czerwca 1989). Na Wyspie Młyńskiej z tej okazji częstowano Tortem Wolności, w kształcie Okrągłego Stołu, który przygotowała cukiernia Sowa.

Legacy of communism hotly debated in Poland 30 years on – pisze brytyjska telewizja CNBC na swojej stronie internetowej, w oparciu o depesze agencji prasowej Reuters, nawiązując do obchodzonej w Polsce rocznicy.

 

Publikacja przedstawia różnego rodzaju inicjatywy świętowania 30 rocznicy tamtych wyborów, na pierwszym miejscu pokazywany jest jednak bydgoski Tort Wolności, obok którego widoczne jest logo obchodzonego Roku Wolności.

 

Pojawia się też podpis: A cake replica of Poland's historic round table for the 30th anniversary of the country's first free elections held in 1989 prepared by "Sowa" bakery, is seen in Bydgoszcz, Poland.

Najprościej tłumacząc, jest to informacja, że zdjęcie przedstawaia replikę historycznego okrągłego stołu i została przygotowana przez cukiernie Sowa z Bydgoszczy.

 

Publikacja w dużej mierze poświęcona jest obchodom w Gdańsku, gdzie w związku z rocznicą 4 czerwca 1989 roku miały miejsce centralne obchody. Nie mniej jednak dostrzeżenie Bydgoszczy przez zagraniczne media może cieszyć.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

  W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co się odwlecze to nie uciecze

  Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Eksperci przewidywali, że po Wielkanocy zabraknie w Polsce respiratorów

  Okres Wielkanocny zapamiętamy głównie z głębokiego lockdownu, zaleceń aby unikać spotkań w zbyt szerokim gronie rodzinnym, a także prawie pustych kościołów w Wielkim Tygodniu. O przyczynach decyzji z tamtego okresu mówił we wtorek na Komisji Zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. Komisja poświęcona była przygotowaniom do ewentualnej drugiej fali COVID-19.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Krajobraz po bitwie – komentarz powyborczy

  Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie i będzie rządził do 2025 roku – w ten sposób można najprościej podsumować zakończoną batalię wyborczą. Obóz Zjednoczonej Prawicy ze zwycięstwa Dudy zapewne jest zadowolony, ale na tym powody do zadowolenia się kończą – przegrany najmłodszy elektorat, co nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość, tak samo jak oparcie tego wcale nie imponującego zwycięstwa na głosujących z Podkarpacia czy Podlasia.

Wiadomości z regionu