Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Na Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 kwiecień 2019 07:54

W związku z planowana Europejską Majówką na Wyspie Młyńskiej od środy będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje z tym związane.

O Europejskiej Majówce więcej piszemy - Trzy dni świętowania 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

 

Od środy 1 maja godziny 6:00 do piątku 3 maja godziny 24:00 nieczynny będzie parking na Wyspie Młyńskiej przy Młynach Rothera. Natomiast od czwartku 2 maja godziny 6:00 do 3 maja godziny 24:00 będzie całkowicie zamknięty wjazd na Wyspę Młyńską. Jeżeli planujemy udać się na Europejską Majówkę samochodem, warto skorzystać z parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej, który w dni w które urząd nie pracuje jest znacznie mniej obłożony. Parkowanie w tym miejscu jest oczywiście bezpłatne.

 

Warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej, przez cały długi weekend od środy do niedzieli będą kursować specjalne linie nr 100 i 102 obsługiwane zabytkowym taborem. Pierwsza linia połączy Plac Kościeleckich z Myślęcinkiem druga natomiast Plac Kościeleckich z Exploseum. Do tej pory przystanek początkowy linii zabytkowym mieścił się na Starym Rynku, z uwagi na jego przebudowę będzie to Plac Kościeleckich.

W środę i w piątek komunikacja miejska będzie funkcjonowała według niedzielnych rozkładów jazdy.

 

 

Bieg ,,Bydgoszcz na start”

W środę 1 maja przed południem odbywać będzie się impreza biegowa, która obejmie całą ulicę Gdańską oraz okolice m.in. Teatru Polskiego, Bazylikii pw. św. Wincentego a Paulo, Filharmonii Pomorskiej. W godzinach 9:00 – 12:00 trzeba się na tym obszarze liczyć z dużymi utrudnieniami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Sportis czy Mustang?

    Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

  • Trzy lata i trzy awanse

    Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.