Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Na Wyspę Młyńską samochodem nie wjedziemy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 30 kwiecień 2019 07:54

W związku z planowana Europejską Majówką na Wyspie Młyńskiej od środy będą obowiązywały zmiany w organizacji ruchu. Poniżej prezentujemy praktyczne informacje z tym związane.

O Europejskiej Majówce więcej piszemy - Trzy dni świętowania 15-lecia Polski w Unii Europejskiej

 

Od środy 1 maja godziny 6:00 do piątku 3 maja godziny 24:00 nieczynny będzie parking na Wyspie Młyńskiej przy Młynach Rothera. Natomiast od czwartku 2 maja godziny 6:00 do 3 maja godziny 24:00 będzie całkowicie zamknięty wjazd na Wyspę Młyńską. Jeżeli planujemy udać się na Europejską Majówkę samochodem, warto skorzystać z parkingu Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej, który w dni w które urząd nie pracuje jest znacznie mniej obłożony. Parkowanie w tym miejscu jest oczywiście bezpłatne.

 

Warto rozważyć skorzystanie z komunikacji miejskiej, przez cały długi weekend od środy do niedzieli będą kursować specjalne linie nr 100 i 102 obsługiwane zabytkowym taborem. Pierwsza linia połączy Plac Kościeleckich z Myślęcinkiem druga natomiast Plac Kościeleckich z Exploseum. Do tej pory przystanek początkowy linii zabytkowym mieścił się na Starym Rynku, z uwagi na jego przebudowę będzie to Plac Kościeleckich.

W środę i w piątek komunikacja miejska będzie funkcjonowała według niedzielnych rozkładów jazdy.

 

 

Bieg ,,Bydgoszcz na start”

W środę 1 maja przed południem odbywać będzie się impreza biegowa, która obejmie całą ulicę Gdańską oraz okolice m.in. Teatru Polskiego, Bazylikii pw. św. Wincentego a Paulo, Filharmonii Pomorskiej. W godzinach 9:00 – 12:00 trzeba się na tym obszarze liczyć z dużymi utrudnieniami.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas