Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Przetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 kwiecień 2019 00:55

Budowa ronda Miedzyń może zrewolucjonizować komunikację pomiędzy Białymi Błotami a Bydgoszczą, a dokładniej osiedlem Miedzyń, stąd też nazwa. Planowane na drodze wojewódzkiej nr 223 rondo pozwoli na sprawny ruch pomiędzy Miedzynie, ulicą Szubińską w Bydgoszczy i w Białych Błotach oraz drogą prowadzącą do sołectwa Ciele.

 

Przetarg na wykonanie tej inwestycji Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił 20 grudnia. Okazało się jednak, że budżet zabezpieczony na to zadanie przez samorządy jest o 3 mln zł niższy od najtańszej oferty – za 18,5 mln zł firmy Kobylarnia.

 

Zamawiający, czyli ZDW mając informacje, że samorządy planują dołożyć brakującą kwotę, czeka na rozstrzygnięcie przetargu już od kilku tygodni. Pod koniec stycznia po burzliwej sesji radni gminy Białe Błota uchwalili budżet gminy uwzględniający wyższe koszty tej inwestycji. Kilka tygodni później błędy przy uchwalaniu tego budżetu stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa, stąd też dwa tygodni temu radni Białych Błot jeszcze raz musieli poprawić swój gminny budżet.

 

 

Teraz pozostaje jeszcze zwiększenie finansowania przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Jak poinformował nas wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, Sejmik Województwa głosowanie w tej sprawie przeprowadzi w połowie kwietnia. Po tym ZDW będzie mógł wybrać wykonawcę dla tej inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • Znamy projekt budżetu województwa na 2020 rok

  Do połowy listopada organy wykonawcze samorządów musiały zaprezentować projekt budżetu na 2020 rok. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja o skutkach obniżki podatku PIT dla samorządów, w przypadku województw udział w podatku PIT jest symboliczny, bowiem wynosi około 1%, stąd też w dyskusji o budżecie Województwa Kujawsko-Pomorskiego na 2020 rok, ten wątek zostanie pominięty.

  Etykiety: Piotr Całbecki
 • Samorządy stracą, my powinniśmy zyskać

  Obniżka podatku PIT z 18% na 17% w październiku oraz zwolnienie osób do 26 roku życia z podatku dochodowego oznacza dla samorządów mniejsze przychody, co w przypadku Bydgoszczy przekłada się na ograniczenie inwestycji, w przypadku mniejszych samorządów niekiedy są potrzebne nawet cięcia w wydatkach bieżących, czy jak w przypadku Inowrocławia planowane podwyżki opłat lokalnych. Jak to się przełoży na nasze portfele?

Wiadomości z regionu

Śledź nas