Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Przetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 kwiecień 2019 00:55

Budowa ronda Miedzyń może zrewolucjonizować komunikację pomiędzy Białymi Błotami a Bydgoszczą, a dokładniej osiedlem Miedzyń, stąd też nazwa. Planowane na drodze wojewódzkiej nr 223 rondo pozwoli na sprawny ruch pomiędzy Miedzynie, ulicą Szubińską w Bydgoszczy i w Białych Błotach oraz drogą prowadzącą do sołectwa Ciele.

 

Przetarg na wykonanie tej inwestycji Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił 20 grudnia. Okazało się jednak, że budżet zabezpieczony na to zadanie przez samorządy jest o 3 mln zł niższy od najtańszej oferty – za 18,5 mln zł firmy Kobylarnia.

 

Zamawiający, czyli ZDW mając informacje, że samorządy planują dołożyć brakującą kwotę, czeka na rozstrzygnięcie przetargu już od kilku tygodni. Pod koniec stycznia po burzliwej sesji radni gminy Białe Błota uchwalili budżet gminy uwzględniający wyższe koszty tej inwestycji. Kilka tygodni później błędy przy uchwalaniu tego budżetu stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa, stąd też dwa tygodni temu radni Białych Błot jeszcze raz musieli poprawić swój gminny budżet.

 

 

Teraz pozostaje jeszcze zwiększenie finansowania przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Jak poinformował nas wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, Sejmik Województwa głosowanie w tej sprawie przeprowadzi w połowie kwietnia. Po tym ZDW będzie mógł wybrać wykonawcę dla tej inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

  Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

 • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

  Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 199

 

Stan na dzień 03.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 156

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11284

- liczba osób objętych nadzorem – 1150

 

- liczba pobranych próbek – 3030

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

 • Ponad 1,1 mln chorych na COVID [raport]

  Jak w każdą sobotę staramy się przygotować zestawienie danych na temat koronawirusa. W czwartek 2 kwietnia liczba osób zarażonych na świecie przekroczyła barierę 1 mln, dzisiaj jest to już ponad 1,1 mln, natomiast liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 61 tys. Gdyby porównać stan z 1 marca do 30 marca, to dynamika wzrostu zgonów wyniosła 1287% i wszystko wskazuje, że równie wysoka może być w kwietniu. Pokazuje to tylko, że COVID-19 nie można lekceważyć.

  Etykiety: koronawirus covid19
 • Rozbieżne informacje ministerstwa i szpitala co do liczby ofiar COVID-19

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o pierwszej ofierze koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim – chodzi o 80-letnią kobietę, która leczyła się od niedzieli w Regionalnym Szpitalu w Grudziądzu. Szpital poinformował natomiast o dwóch ofiarach COVID-19.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu