Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Przetarg na rondo Miedzyń może być za kilka tygodni rozstrzygnięty

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 kwiecień 2019 00:55

Budowa ronda Miedzyń może zrewolucjonizować komunikację pomiędzy Białymi Błotami a Bydgoszczą, a dokładniej osiedlem Miedzyń, stąd też nazwa. Planowane na drodze wojewódzkiej nr 223 rondo pozwoli na sprawny ruch pomiędzy Miedzynie, ulicą Szubińską w Bydgoszczy i w Białych Błotach oraz drogą prowadzącą do sołectwa Ciele.

 

Przetarg na wykonanie tej inwestycji Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił 20 grudnia. Okazało się jednak, że budżet zabezpieczony na to zadanie przez samorządy jest o 3 mln zł niższy od najtańszej oferty – za 18,5 mln zł firmy Kobylarnia.

 

Zamawiający, czyli ZDW mając informacje, że samorządy planują dołożyć brakującą kwotę, czeka na rozstrzygnięcie przetargu już od kilku tygodni. Pod koniec stycznia po burzliwej sesji radni gminy Białe Błota uchwalili budżet gminy uwzględniający wyższe koszty tej inwestycji. Kilka tygodni później błędy przy uchwalaniu tego budżetu stwierdziła Regionalna Izba Obrachunkowa, stąd też dwa tygodni temu radni Białych Błot jeszcze raz musieli poprawić swój gminny budżet.

 

 

Teraz pozostaje jeszcze zwiększenie finansowania przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Jak poinformował nas wicemarszałek Zbigniew Ostrowski, Sejmik Województwa głosowanie w tej sprawie przeprowadzi w połowie kwietnia. Po tym ZDW będzie mógł wybrać wykonawcę dla tej inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • Były samorządowiec nagrał groźne zdarzenie drogowe ze swoim udziałem

  11 września w deszczowej aurze Marek Jeleniewski wyjeżdżając z Tucholi był uczestnikiem groźnego zdarzenia drogowego. W pewnym momencie pierwszeństwo wymusił na nim młody kierowca chcący skręcić w lewo. Z racji tego, że była to szosa, przy jego prędkości niemożliwe było wyhamowanie, dlatego Jeleniewski odbił gwałtowanie na lewo wjeżdżając na pas zieleni. Zakończyło się na uszkodzeniu podwozia pojazdu. Dla przestrogi Jeleniewski umieścił film na Facebook-u.

 • Sondaż: Senat dla Koalicji, Sejm dla PiS

  Marcin Palade, który należy do jednego z bardziej skutecznych badaczy opinii publicznej w Polsce przedstawił badania sondażowe dla okręgu bydgoskiego. Wygrywa PiS z różnicą 6 punktów procentowych nad Koalicją Obywatelską, ale to Koalicja w jego opinii wygra wybory do Senatu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas