Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNajbardziej niebezpieczne punkty na drogowej mapie Bydgoszczy

Najbardziej niebezpieczne punkty na drogowej mapie Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 luty 2019 00:43
Rondo Maczka Rondo Maczka

Jak wynika z danych operatora aplikacji Yanosik umożliwiającej nawigację, ponad 480 kolizji w 2018 roku odnotowano na terenie Bydgoszczy w pięciu punktach. Prezentujemy ich mapę.

Najbardziej niebezpiecznym punktem okazało się Rondo Jagiellonów, gdzie w zakończonym roku aplikacja Yanosik odnotowała 115 kolizji.

 

- Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Bydgoszczy. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie bydgoscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

 Kolejne dwa miejsca przypadają na zachód od tej lokalizacji. Na drugim miejscu znalazło się Rondo Maczka z 107 kolizjami, gdzie krzyżują drogi krajowe 80 i 25 (na Koszalin). Jadąc dalej Grunwaldzką w kierunku centrum mamy trzecią lokatę czyli Rondo Grunwaldzie z 92 kolizjami. Pamiętajmy, że przez kilka miesięcy to rondo funkcjonowało bez sygnalizacji świetlnej z uwagi na budowę ścieżek rowerowych.

 

Na czwartym miejscu mamy skrzyżowanie Wyszyńskiego z Kamienną, czyli skrzyżowanie drogi krajowej nr 5 z trasą WZ. W tym miejscu odnotowano 91 kolizji. Na piątym miejscu mamy Rondo Fordońskie z 78 kolizjami.

 

Rondo Jagiellonów, gdzie odnotowano największą liczbę kolizji jest jedynym punktem w tym zestawieniu, gdzie na stałe nie funkcjonuje sygnalizacja świetlna, dodatkowo mamy też ruch tramwajowy. Różnica pomiędzy drugim rondem Maczka jest jednak niewielka. Samo Rondo Maczka raczej nie sprawia wrażenia punktu szczególnie niebezpiecznego, jak jednak pokazuje statystyka Yanosika, warto w tym miejscu uważać.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu