Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZnany operator filmowy Matthew L. Z zarzutami po incydencie w Bydgoszczy

Znany operator filmowy Matthew L. Z zarzutami po incydencie w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 listopad 2018 17:33

Goszczący w Bydgoszczy na festiwalu Cammerimage operator filmowy Matthew L. zaatakował w jednym z hoteli ratowników medycznych, a później szarpał się z policjantami. O tym incydencie informują już media ogólnopolskie, a sprawa wydaje się ważna z powodu tego, iż kilka dni temu pracownicy pogotowia byli również ofiarami napaści.

 

Matthew L. jest autorem zdjęć do takich filmów jak dwie części Iron Mana, Czarnego Łabędzia, czy Planu doskonałego. Filmowiec był również za swoją pracę nominowany do Oskara.

 

Za napaść na pracowników bydgoskiego pogotowia grozi mu teraz nawet kara 3 lat pozbawienia wolności. O surowe potraktowanie jego występku przez prokuraturę zaapelował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Reakcja samego ministra wydaje się ważna, bowiem kilka dni temu głośno było w Bydgoszczy o incydencie grożenia ratownikom medycznym przedmiotem przypominającym pistolet. Bydgoskie pogotowie wyraziło ubolewanie z powodu rosnącej fali agresji wobec interweniujących ratowników. Stanowcze potraktowanie osoby znanej w Hollywood może w większym stopniu zwrócić uwagę publiczną na ten problem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu