Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFrancuzi przypłynęli do Bydgoszczy i utknęli

Francuzi przypłynęli do Bydgoszczy i utknęli

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 01 listopad 2018 00:29
Barka Navis Barka Navis

Gaunthier Mear i Eric Jochum kupili stuletnią barkę i wyruszyli w podróż po Europie. Na ich drodze znalazła się również Polska – przez Gdańsk i Tczew dotarli do Bydgoszczy i tu pojawił się problem, bowiem nie byli świadomi tego, że z powodu remontu śluzy Okole, utkną nad Brdą. Mear i Jochum planowali płynąć dalej w kierunku Berlina.

,,Navis”, bo tak nazywa się ich barka cumuje obecnie nieopodal bydgoskiej mariny. Najprawdopodobniej w Bydgoszczy utkwi do wiosny, gdy zakończą się prace na Okolu i Francuzi będą mogli popłynąć dalej Kanałem Bydgoskim w kierunku Noteci. Licząc oczywiście na to, że prace zakończą się terminowo.

 

Ich sytuacja poruszyła już jednak kilka osób do tego stopnia, że zaczęto się zastanawiać, czy można by ich barkę przewieść jakość na Noteć. Może być to zatem rozwojowa sprawa.

 

Śluza Okole będąca przeszkodą dla kontynuowania wyprawy

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu