Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZrobiło się chłodniej. Jaka jest jakość powietrza?

Zrobiło się chłodniej. Jaka jest jakość powietrza?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2018 15:26

Wraz z obniżeniem temperatur w miastach pojawia się problem smogu. Związane jest to z tym, że niskie temperatury wymuszają włączenie ogrzewania, które jest głównym emitentem szkodliwych substancji do atmosfery. Jak wyglądała sytuacja w ostatnich dniach w Bydgoszczy i jakie są prognozy?

Na chwilę obecną największe stężenie w Bydgoszczy odnotowuje stacja pomiarowa ulokowana przy ulicy Dworcowej. Stężenie PM10 wynosi 36 µg/m³, gdy dopuszczalna norma to. Natomiast równą normę odnotowuje się dla pyłu PM2.5 25 µg/m³. Są to najwyższe wskazania w ostatnich dniach. Według prognozy stacji (źródło airly.eu) najwyższe stężenie wystąpi po godzinie 16 - 42 µg/m³ dla PM10. W kolejnych godzinach wyniki powinny spadać.

 

Według prognoz meteorologicznych, od jutra (wtorek) należy spodziewać się ocieplenia, stąd też póki co problem smogu Bydgoszczy nie dotyczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas