Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZrobiło się chłodniej. Jaka jest jakość powietrza?

Zrobiło się chłodniej. Jaka jest jakość powietrza?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2018 15:26

Wraz z obniżeniem temperatur w miastach pojawia się problem smogu. Związane jest to z tym, że niskie temperatury wymuszają włączenie ogrzewania, które jest głównym emitentem szkodliwych substancji do atmosfery. Jak wyglądała sytuacja w ostatnich dniach w Bydgoszczy i jakie są prognozy?

Na chwilę obecną największe stężenie w Bydgoszczy odnotowuje stacja pomiarowa ulokowana przy ulicy Dworcowej. Stężenie PM10 wynosi 36 µg/m³, gdy dopuszczalna norma to. Natomiast równą normę odnotowuje się dla pyłu PM2.5 25 µg/m³. Są to najwyższe wskazania w ostatnich dniach. Według prognozy stacji (źródło airly.eu) najwyższe stężenie wystąpi po godzinie 16 - 42 µg/m³ dla PM10. W kolejnych godzinach wyniki powinny spadać.

 

Według prognoz meteorologicznych, od jutra (wtorek) należy spodziewać się ocieplenia, stąd też póki co problem smogu Bydgoszczy nie dotyczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

    18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

    Etykiety: piłka nożna
  • Nasz bohater!

    We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

    Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas