Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZrobiło się chłodniej. Jaka jest jakość powietrza?

Zrobiło się chłodniej. Jaka jest jakość powietrza?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 29 październik 2018 15:26

Wraz z obniżeniem temperatur w miastach pojawia się problem smogu. Związane jest to z tym, że niskie temperatury wymuszają włączenie ogrzewania, które jest głównym emitentem szkodliwych substancji do atmosfery. Jak wyglądała sytuacja w ostatnich dniach w Bydgoszczy i jakie są prognozy?

Na chwilę obecną największe stężenie w Bydgoszczy odnotowuje stacja pomiarowa ulokowana przy ulicy Dworcowej. Stężenie PM10 wynosi 36 µg/m³, gdy dopuszczalna norma to. Natomiast równą normę odnotowuje się dla pyłu PM2.5 25 µg/m³. Są to najwyższe wskazania w ostatnich dniach. Według prognozy stacji (źródło airly.eu) najwyższe stężenie wystąpi po godzinie 16 - 42 µg/m³ dla PM10. W kolejnych godzinach wyniki powinny spadać.

 

Według prognoz meteorologicznych, od jutra (wtorek) należy spodziewać się ocieplenia, stąd też póki co problem smogu Bydgoszczy nie dotyczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Kluczowe pytanie dla wielu kwestii – jaki będzie nowy budżet Unii Europejskiej?

    Powoli końca dobiega perspektywa finansowa Unii Europejskiej 2014-2020, której rozliczenie zapewne potrwa jeszcze rok, może dwa dłużej, to kluczowe staje się pytanie jak będzie wyglądać perspektywa 2021-2027? Wiele inwestycji planowanych jest w oparciu o środki unijne, począwszy od szczebla rządowego po samorządowych.

    Etykiety: Unia Europejska
  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

Wiadomości z regionu

Śledź nas