Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny przetarg na eksmisję tartaku unieważniony

Kolejny przetarg na eksmisję tartaku unieważniony

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 sierpień 2018 11:23

Zdaniem służb wojewody w ogłoszonym w lipcu przetargu na egzekucję nieruchomości przy ulicy Ujejskiego w Bydgoszczy, mogło dojść do działania oferentów w porozumieniu, co mogło działać na szkodę wolnej konkurencji, dlatego przetarg został unieważniony. Oznacza to kolejne opóźnienia w realizacji budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, która zakończyć miała się do 30 czerwca. Obecnie nikt nie jest wstanie wskazać terminu ukończenia realizacji inwestycji.

Otwarcie ofert przetargowych miało miejsce 18 lipca, wówczas pojawiły się dwie oferty – firma Tartak Bydgoszcz, która w ramach tego przetargu miała być eksmitowana oraz Bydgoskie Składy Drzewne, która to jak spekulowało się może być również powiązana z właścicielem tartaku.

 

Wykluczenia oferty firmy Tartak Bydgoszcz można było się spodziewać, bowiem zaoferowana kwota przewyższała znacząco założony przez wojewodę budżet. W tych granicach mieściła się natomiast oferta Bydgoskich Składów Drzewnych. Zdaniem dyrektor generalnej Moniki Berger, obie oferty zostały złożone w porozumieniu, bowiem pomiędzy firmami występują powiązania gospodarcze i osobowe, co zgodnie z prawem nakazuje wykluczenie obu oferentów. Więcej ofert jednak w tym przetargu nie wpłynęło, stąd też decyzja o unieważnieniu przetargu.

 

Najprawdopodobniej wojewoda wkrótce ogłosi nowy przetarg. Problem, iż dwa wcześniejsze też zostały unieważnione z powodu braku oferentów. Unieważnienie kolejnego przetargu przesuwa ukończenie inwestycji w czasie, co powoduje zagrożenie utratą dofinansowania z Unii Europejskiej na budowę II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Wkrótce ruszy również rozbudowa ulicy Kujawskiej, stąd też nieukończenie Trasy Uniwersyteckiej, która mogłaby przejąć część ruchu relacji północ-południe, może być bardzo dotkliwe dla kierowców.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu