Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski samorząd w połowie pokryje koszty rozbudowy Opery Nova

Bydgoski samorząd w połowie pokryje koszty rozbudowy Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 czerwiec 2018 07:40

W ubiegłym tygodniu prezydent Rafał Bruski zawarł z marszałkiem Piotrem Całbeckim i władzami Opery Nova porozumienie w sprawie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg, wraz z budową infrastruktury podziemnego parkingu. Bez zgody Rady Miasta i Sejmiku Województwa są to jednak deklaracje bez mocy prawnej.

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy dała prezydentowi zielone światło dla wdrożenia w życie zapisów porozumienia. Radni zgodzili się bowiem, aby Miasto Bydgoszcz w 50% pokryło koszty realizacji tej inwestycji.

 

Sejmik Województwa najprawdopodobniej zgodę na pokrycie pozostałych 50% kosztów wyrazi w poniedziałek.

 

Na dzisiaj jednak nie ustalono jednak jakby wyglądał montaż finansowy. Samorządowcy nie kryją, że będą się starali o dofinansowanie z Unii Europejskiej, co mogłoby obniżyć koszty poniesione przez budżetu Kujawsko-Pomorskiego i Bydgoszczy. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że tego typu przedsięwzięciom Bruksela nie jest w tej perspektywie zbyt życzliwa. Marszałek Całbecki tuż po podpisaniu porozumieniu przyznał, że być może inwestycje zrealizowałaby na kredyt powołana kilka tygodni temu spółka wojewódzka Inwestycje Regionalne. Później Województwo i Miasto pomogłyby Operze w spłaceniu pożyczki.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu