Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski samorząd w połowie pokryje koszty rozbudowy Opery Nova

Bydgoski samorząd w połowie pokryje koszty rozbudowy Opery Nova

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 czerwiec 2018 07:40

W ubiegłym tygodniu prezydent Rafał Bruski zawarł z marszałkiem Piotrem Całbeckim i władzami Opery Nova porozumienie w sprawie rozbudowy Opery Nova o czwarty krąg, wraz z budową infrastruktury podziemnego parkingu. Bez zgody Rady Miasta i Sejmiku Województwa są to jednak deklaracje bez mocy prawnej.

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy dała prezydentowi zielone światło dla wdrożenia w życie zapisów porozumienia. Radni zgodzili się bowiem, aby Miasto Bydgoszcz w 50% pokryło koszty realizacji tej inwestycji.

 

Sejmik Województwa najprawdopodobniej zgodę na pokrycie pozostałych 50% kosztów wyrazi w poniedziałek.

 

Na dzisiaj jednak nie ustalono jednak jakby wyglądał montaż finansowy. Samorządowcy nie kryją, że będą się starali o dofinansowanie z Unii Europejskiej, co mogłoby obniżyć koszty poniesione przez budżetu Kujawsko-Pomorskiego i Bydgoszczy. Wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że tego typu przedsięwzięciom Bruksela nie jest w tej perspektywie zbyt życzliwa. Marszałek Całbecki tuż po podpisaniu porozumieniu przyznał, że być może inwestycje zrealizowałaby na kredyt powołana kilka tygodni temu spółka wojewódzka Inwestycje Regionalne. Później Województwo i Miasto pomogłyby Operze w spłaceniu pożyczki.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu