Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkoda w grze o PESA

Skoda w grze o PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 00:06

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż PESA Bydgoszcz kończy się czas – banki które w ubiegłym roku pozwoliły utrzymać płynność finansową firmy, oczekują pozyskania do końca roku partnera strategicznego. Jak informuje Puls Biznesu – w grze zostały dwa podmioty.

Pierwszy to Polski Fundusz Rozwoju, którego wejścia w PESA oznaczałoby w praktyce nacjonalizację fabryki.

 

Poważne zainteresowanie przejęciem akcji PESA, według informacji Pulsu Biznesu, wyraża spółka Skoda Transportation. Zdaniem redaktor PB Katarzyny Kaprczyńskiej, wejście do PESA czeskiego kapitału mogłoby dać większe szanse rozwojowe niż nacjonalizacja w oparciu o Polski Fundusz Rozwoju.

 

Jeszcze do niedawna spekulowano, iż Skoda zostanie przejęta przez kapitał z Chin. Puls Biznesu rozwiewa je jednak wskazując, że Skoda została w ostatnim czasie mocno doinwestowana przez czeskich biznesmenów.

 

Spekuluje się, że Polski Fundusz Rozwoju w PESA włożyć mógłby 300 mln zł, z czego jednak 200 mln zł poszłoby na spłatę pożyczki udzielonej przez konsorcjum polskich banków na czele z bankiem PKO BP.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas