Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkoda w grze o PESA

Skoda w grze o PESA

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 luty 2018 00:06

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, iż PESA Bydgoszcz kończy się czas – banki które w ubiegłym roku pozwoliły utrzymać płynność finansową firmy, oczekują pozyskania do końca roku partnera strategicznego. Jak informuje Puls Biznesu – w grze zostały dwa podmioty.

Pierwszy to Polski Fundusz Rozwoju, którego wejścia w PESA oznaczałoby w praktyce nacjonalizację fabryki.

 

Poważne zainteresowanie przejęciem akcji PESA, według informacji Pulsu Biznesu, wyraża spółka Skoda Transportation. Zdaniem redaktor PB Katarzyny Kaprczyńskiej, wejście do PESA czeskiego kapitału mogłoby dać większe szanse rozwojowe niż nacjonalizacja w oparciu o Polski Fundusz Rozwoju.

 

Jeszcze do niedawna spekulowano, iż Skoda zostanie przejęta przez kapitał z Chin. Puls Biznesu rozwiewa je jednak wskazując, że Skoda została w ostatnim czasie mocno doinwestowana przez czeskich biznesmenów.

 

Spekuluje się, że Polski Fundusz Rozwoju w PESA włożyć mógłby 300 mln zł, z czego jednak 200 mln zł poszłoby na spłatę pożyczki udzielonej przez konsorcjum polskich banków na czele z bankiem PKO BP.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas