Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Sprawiedliwości powierzył pełnienie funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

Minister Sprawiedliwości powierzył pełnienie funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 luty 2018 08:21
Minister Sprawiedliwości powierzył pełnienie funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Fot: CC0 by Pit1233

Sędzia Maria Leszczyńska pełni obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, zastępując odwołanego dwa dni temu sędziego Mirosława Kędzierskiego. Ministerstwo Sprawiedliwości decyzje o odwołaniu Kędzierskiego uzasadniło lakonicznie, słabą efektywnością.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia wskazuje, iż minister Zbigniew Ziobro stosuje przy wymianie sędziów przepisy nadzwyczajnej, pozwalające na zmiany personalne przed upływem kadencji prezesów sądów. Taka forma prowadzenia polityki kadrowej budzi wątpliwości dużej części środowiska prawniczego.

 

Sędzia Maria Leszczyńska pełni obecnie obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, czyli nie jest jeszcze pełnoprawnym prezesem, ale minister tylko skierował ją do wykonywania obowiązków, aby zachować ciągłość decyzyjności bydgoskiego sądu.

 

W tym tygodniu odwołany został również wiceprezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Roger Michalczyk.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu