Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinister Sprawiedliwości powierzył pełnienie funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

Minister Sprawiedliwości powierzył pełnienie funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 luty 2018 08:21
Minister Sprawiedliwości powierzył pełnienie funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Fot: CC0 by Pit1233

Sędzia Maria Leszczyńska pełni obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, zastępując odwołanego dwa dni temu sędziego Mirosława Kędzierskiego. Ministerstwo Sprawiedliwości decyzje o odwołaniu Kędzierskiego uzasadniło lakonicznie, słabą efektywnością.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia wskazuje, iż minister Zbigniew Ziobro stosuje przy wymianie sędziów przepisy nadzwyczajnej, pozwalające na zmiany personalne przed upływem kadencji prezesów sądów. Taka forma prowadzenia polityki kadrowej budzi wątpliwości dużej części środowiska prawniczego.

 

Sędzia Maria Leszczyńska pełni obecnie obowiązki prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, czyli nie jest jeszcze pełnoprawnym prezesem, ale minister tylko skierował ją do wykonywania obowiązków, aby zachować ciągłość decyzyjności bydgoskiego sądu.

 

W tym tygodniu odwołany został również wiceprezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Roger Michalczyk.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Prawie co trzeci wypadek w naszym województwie z udziałem pieszych!

    W Sejmie toczą się prace, głównie na Komisji Infrastruktury, nad przygotowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego raportem na temat sytuacji na drogach w 2018 roku. Z opracowania dowiadujemy się, że Polska nadal jest w czołówce jeżeli chodzi o ofiary śmiertelne w Unii Europejskiej, natomiast w kujawsko-pomorskim statystycznie ginie najwięcej pieszych w Polsce.

    Etykiety: piesi
  • Posłowie Lewicy z trzech województw chcą współpracować na rzecz budowy drogi S-10

    Jutro (środa) zawiązać ma się Parlamentarny Zespół ds. Budowy Drogi S10, którego celem będzie podejmowanie współpracy parlamentarnej na rzecz budowy drogi ekspresowej S-10. Jutro dowiemy się też ilu posłów będzie zainteresowanych pracą w nim, na razie stron sejmowa informuje o akcesie pięciu parlamentarzystów, prawie wszyscy z Lewicy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas