Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW okolicy Maksymilianowa i Bożenkowa mała reorganizacja ruchu

W okolicy Maksymilianowa i Bożenkowa mała reorganizacja ruchu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 styczeń 2018 20:10
W tym miejscu droga S-5 będzie przebiegać nad DW 244 W tym miejscu droga S-5 będzie przebiegać nad DW 244 Fot: GDDKiA

Od piątku 19 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 244 pojawi się reorganizacja ruchu, spowodowana budową drogi ekspresowej S-5. W dwóch miejscach wykonawca inwestycji wybudował tzw. bajpasy, którymi odbywać będzie się od piątku ruch.

Skierowanie ruchu przez bajpasy pozwolić ma wykonawcy na zamknięcie dla ruchu dotychczasowego przebiegu drogi wojewódzkiej, co jest konieczne dla budowy dwóch obiektów inżynieryjnych. W okolicy Maksymilianowa rusza budowa kładki dla zwierząt nad infrastrukturą drogową, natomiast w pomiędzy Tryszczynem i Bożenkowem, rozpocznie się budowa przebiegu drogi ekspresowej S-5 nad drogą wojewódzką nr 244.

 

W obu miejscach spodziewać należy się spowolnionego ruchu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.