Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW okolicy Maksymilianowa i Bożenkowa mała reorganizacja ruchu

W okolicy Maksymilianowa i Bożenkowa mała reorganizacja ruchu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 styczeń 2018 20:10
W tym miejscu droga S-5 będzie przebiegać nad DW 244 W tym miejscu droga S-5 będzie przebiegać nad DW 244 Fot: GDDKiA

Od piątku 19 stycznia na drodze wojewódzkiej nr 244 pojawi się reorganizacja ruchu, spowodowana budową drogi ekspresowej S-5. W dwóch miejscach wykonawca inwestycji wybudował tzw. bajpasy, którymi odbywać będzie się od piątku ruch.

Skierowanie ruchu przez bajpasy pozwolić ma wykonawcy na zamknięcie dla ruchu dotychczasowego przebiegu drogi wojewódzkiej, co jest konieczne dla budowy dwóch obiektów inżynieryjnych. W okolicy Maksymilianowa rusza budowa kładki dla zwierząt nad infrastrukturą drogową, natomiast w pomiędzy Tryszczynem i Bożenkowem, rozpocznie się budowa przebiegu drogi ekspresowej S-5 nad drogą wojewódzką nr 244.

 

W obu miejscach spodziewać należy się spowolnionego ruchu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Czy marszałek faworyzuje toruński klub?

  Pałac Bydgoszcz i KS Poli Budowlani Toruń to dwaj reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego w najwyższej klasie rozgrywek siatkówki kobiet. Oba kluby walczą o utrzymanie w rozgrywkach. Okazuje się, że toruński klub może liczyć na wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, czyli również bydgoszczanie dokładają się do wzmacniania rywalek bydgoskiego Pałacu.

 • Z meczu GLKS Dobrcz z Zawiszą

  Rozgrywany na zmarzniętej murawie, przy wietrze mecz, był przede wszystkim spotkaniem walki. Mogliśmy zobaczyć w nim wiele męskiej gry i walki o piłkę. Nie było to jednak z powodu panujących warunków spotkanie pełne piłkarskiego polotu.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • PO z PSL próbują wprowadzić egzotyczny podział województwa na okręgi

  Co łączy Osielsko z Mogilnem? Niedługo mieszkańcy obu gmin mogą mieć wspólnych reprezentantów w Sejmiku, razem zresztą z mieszkańcami Inowrocławia. Marszałek województwa proponuje dość duże przemeblowanie w podziale województwa kujawsko-pomorskiego na okręgi. Ma duże szanse swój pomysł przeforsować, bowiem koalicja PO – PSL ma bezproblemową większość w sejmiku.

 • Dodatkowe 30 mln zł od rządu na drogi w regionie

  Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował w środę, iż podczas narady wojewodów z premierem Mateuszem Morawieckim, usłyszał informację, że rząd przeznaczy dodatkowe 30,5 mln zł dla województwa kujawsko-pomorskiego, na remonty i przebudowy dróg lokalnych.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.