Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownik UKW nagrodzony przez wicepremiera

Pracownik UKW nagrodzony przez wicepremiera

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 grudzień 2017 18:26

W poniedziałek wyróżniono 60-ciu najlepszych przedstawicieli polskiego świata akademickiego Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które wręczył osobiście Jarosław Gowin. Wśród wyróżnionych tą prestiżową nagrodą jest przedstawiciel naszego województwa – dr. hab. Przemysław Grzybowski, na co dzień pracownik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dr. hab. Przemysław Grzybowski jest pracownikiem Katedry Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej na Wydziale Pedagogiki bydgoskiego UKW. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uznało jego osiągnięcia naukowe I stopnia.

 

Na swoim koncie ma kilka książek poświęconych zagadnieniom związanym ściśle z edukacją, przewodników, a także poświęcone dziejom Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Książkę „Spotkania z Innymi. Czytanki do edukacji międzykulturowej” przetłumaczono na kilka języków, w tym m.in. na perski.

 

Wydał również książkę poświęconą funkcjonowaniu wolontariatu wokół Fundacji ,,Dr Clown”, w której to angażuje się również charytatywnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas