Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPracownik UKW nagrodzony przez wicepremiera

Pracownik UKW nagrodzony przez wicepremiera

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 17 grudzień 2017 18:26

W poniedziałek wyróżniono 60-ciu najlepszych przedstawicieli polskiego świata akademickiego Nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które wręczył osobiście Jarosław Gowin. Wśród wyróżnionych tą prestiżową nagrodą jest przedstawiciel naszego województwa – dr. hab. Przemysław Grzybowski, na co dzień pracownik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dr. hab. Przemysław Grzybowski jest pracownikiem Katedry Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej na Wydziale Pedagogiki bydgoskiego UKW. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uznało jego osiągnięcia naukowe I stopnia.

 

Na swoim koncie ma kilka książek poświęconych zagadnieniom związanym ściśle z edukacją, przewodników, a także poświęcone dziejom Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Książkę „Spotkania z Innymi. Czytanki do edukacji międzykulturowej” przetłumaczono na kilka języków, w tym m.in. na perski.

 

Wydał również książkę poświęconą funkcjonowaniu wolontariatu wokół Fundacji ,,Dr Clown”, w której to angażuje się również charytatywnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas