Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski WORD miał paść ofiarą rozgrywek personalnych?

Bydgoski WORD miał paść ofiarą rozgrywek personalnych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 listopad 2017 11:07

W piątek pisaliśmy o kontrowersyjnym projekcie uchwały zakładającym likwidację Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i we Włocławku jako samodzielnych jednostek, przekształcając je w filie WORD w Toruniu. Na dzisiejszej sesji projekt ten się nie pojawił, ale pojawiła się dyskusja o możliwych powodach politycznych tych planów.

W kuluarach mówiło się dzisiaj o tym, iż sprawa może być wywołana przez sprawy personalne wewnątrz WORD we Włocławku, gdzie dyrektorem jest włocławski radny PiS Jarosław Chmielewski. Bez zgody Rady Miasta Włocławka jego odwołanie może być trudne, stąd też łatwiejszą drogą byłoby zlikwidowanie WORD we Włocławku i przeksztalcenie go w filie WORD w Toruniu. Widocznie postanowiono pójść dalej i przy tej okazji również zająć się WORD w Bydgoszczy.

 

Sprawa została poruszona również na obradach plenarnych sejmiku, radny Wojciech Jaranowski mówił wprost, iż podejrzewa, że całe zamieszanie związek ma z próbą odwołamia dyrektora Chmielewskiego, o czym swiadczyć może poinformowanie włocławskiej Rady o takim zamiarze. 

 

Następnie rozpoczęła się dyskusja, iż WORD we Włocławku najgorzej sobie radzi w województwie, pod wodzą dyrektora Chmielewskiego. W jego obronie stanął ponownie radny Jaranowski wskazując, iż wielokrotnie była mowa, iż ten Ośrodek ma problem z przerostem zatrudnienia - Pan przewodniczący Chmielewski mówił wprost, że były to osoby zatrudniane na polecenie marszałka.

 

Bydgoski radny Michał Krzemkowski wyraził pogląd, że można mimo wszystko przeprowadzić zmiany personalne, bez likwidacji samodzielnych ośrodków WORD w Bydgoszczy i we Włocławku.

 

Marszałek Piotr Całbecki poinformował, iż ewentualne przekształcenia na chwilę obecną są tylko przedmiotem analiz. Co trzeba jednak przypomnieć, w ubiegły czwartek radnym pokazano konretną uchwałę, która gdyby była dzisiaj głosowana, mogłaby doprowadzić do likwidacji WORD w Bydgoszczy już od marca.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas