Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski WORD miał paść ofiarą rozgrywek personalnych?

Bydgoski WORD miał paść ofiarą rozgrywek personalnych?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 27 listopad 2017 11:07

W piątek pisaliśmy o kontrowersyjnym projekcie uchwały zakładającym likwidację Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Bydgoszczy i we Włocławku jako samodzielnych jednostek, przekształcając je w filie WORD w Toruniu. Na dzisiejszej sesji projekt ten się nie pojawił, ale pojawiła się dyskusja o możliwych powodach politycznych tych planów.

W kuluarach mówiło się dzisiaj o tym, iż sprawa może być wywołana przez sprawy personalne wewnątrz WORD we Włocławku, gdzie dyrektorem jest włocławski radny PiS Jarosław Chmielewski. Bez zgody Rady Miasta Włocławka jego odwołanie może być trudne, stąd też łatwiejszą drogą byłoby zlikwidowanie WORD we Włocławku i przeksztalcenie go w filie WORD w Toruniu. Widocznie postanowiono pójść dalej i przy tej okazji również zająć się WORD w Bydgoszczy.

 

Sprawa została poruszona również na obradach plenarnych sejmiku, radny Wojciech Jaranowski mówił wprost, iż podejrzewa, że całe zamieszanie związek ma z próbą odwołamia dyrektora Chmielewskiego, o czym swiadczyć może poinformowanie włocławskiej Rady o takim zamiarze. 

 

Następnie rozpoczęła się dyskusja, iż WORD we Włocławku najgorzej sobie radzi w województwie, pod wodzą dyrektora Chmielewskiego. W jego obronie stanął ponownie radny Jaranowski wskazując, iż wielokrotnie była mowa, iż ten Ośrodek ma problem z przerostem zatrudnienia - Pan przewodniczący Chmielewski mówił wprost, że były to osoby zatrudniane na polecenie marszałka.

 

Bydgoski radny Michał Krzemkowski wyraził pogląd, że można mimo wszystko przeprowadzić zmiany personalne, bez likwidacji samodzielnych ośrodków WORD w Bydgoszczy i we Włocławku.

 

Marszałek Piotr Całbecki poinformował, iż ewentualne przekształcenia na chwilę obecną są tylko przedmiotem analiz. Co trzeba jednak przypomnieć, w ubiegły czwartek radnym pokazano konretną uchwałę, która gdyby była dzisiaj głosowana, mogłaby doprowadzić do likwidacji WORD w Bydgoszczy już od marca.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • PZPN rozważa reformę szczebli ligowych

  Prezes PZPN Zbigniew Boniek zwrócił się do prezesów okręgowych związków (wojewódzkich) z prośbą o opinie w prawie projektu zmiany nazw lig. Ekstraklasa miałaby się ponownie stać I ligą.

  Etykiety: piłka nożna
 • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

  Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 07.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 264

- liczba osób hospitalizowanych, podejrzanych o zakażenie/potwierdzonych – 207

- liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 747

- liczba pobranych próbek – 5020

- liczba zgonów – 2

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam

 • Schreiber: wartość tarczy antykryzysowej 2 to ponad 11 mld zł

  Dzisiaj minister Łukasz Schreiber ogosił wraz z minister Jadwigą Emilewicz założenia drugiej tarczy antykryzysowej, czyli tak na prawdę uzupełnienia uchwalonej tej przed tygodniem. Dzisiaj zająć ma się tym projektem Sejm RP.

 • 191 Polaków wyzdrowiało z COVID-19

  W związku z koronawirusem hospitalizowanych 6 kwietnia było 2 tys. 476 osób, wyzdrowiało 191 osób. Dodatkowo na kwarantannie przebywało w tym czasie 148 tys. 130 osób, a 36 tys. 391 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – podało we wtorek rano dane z poprzedniego dnia Ministerstwo Zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu