Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOd przyszłego roku więcej stacji i nowy operator

Od przyszłego roku więcej stacji i nowy operator

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 06 listopad 2017 15:22

Niecały miesiąc pozostał do końca sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego obsługiwanego przez firmę Bike U. Kolejny sezon rozpocznie się w marcu, z nowym operatorem, konsorcjum firm Kabit i Mega Sonic, które wygrały przetarg na obsługę BRA do 2020 roku.

W nowym sezonie będzie o kilkanaście stacji więcej – czyli 51. Do naszej dyspozycji będzie 550 zupełnie nowych rowerów, wykorzystywane obecnie przez operatora Bike U, posiadają dość widoczne ślady wyeksploatowania.

 

Nowych stacji będzie 16 – dwanaście z nich zostanie rozlokowanych na terenie Fordonu, pozostałe powstaną na Górzyskowie, Glinkach, Bartodziejach i w okolicach ronda Kujawskiego. Możliwa będzie rozbudowa systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego o kolejne stacje w zachodnich dzielnicach – mowa o Czyżkówku i Osowej Górze, ale dopiero po zakończeniu rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej, która zakłada również powstanie wzdłuż niej infrastruktury rowerowej.

 

O wyborze oferty Kabitu i Mega Sonic z Warszawy zdecydowała najniższa deklarowana cena rozbudowy sieci i jej obsługi. Na ten aspekt przy ocenie złożonych ofert, położono aż 60% wagi.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu