Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZobaczcie jakimi sprawami bydgoski poseł zawraca głowę ministrom

Zobaczcie jakimi sprawami bydgoski poseł zawraca głowę ministrom

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 październik 2017 07:35

Poseł Paweł Skutecki znany w ostatnim czasie z obrony rodziców niechcących szczepić dzieci, tym razem znalazł sobie inny problem do rozwiązania – mianowicie torby materiałowe, które wykorzystywane są jako ekologiczna alternatywa dla tych z tworzyw sztucznych.

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, iż według brytyjskich naukowców torby materiałowe mogą przenosić bakterie. Poseł Paweł Skutecki postanowił zadać ministrom zatem następujące pytania:

 

1.Jakie jest ryzyko zarażenia się przez człowieka bakterią campylobacter z torebki materiałowej?

2.Jakie inne bakterie niebezpieczne dla człowieka mogą być przenoszone przez torebki materiałowe? Jakie choroby mogą powodować?

3.Jakie mogą być konsekwencje zarażenia się przez człowieka bakterią campylobacter?

4.Jaka może być alternatywa dla torebek materiałowych biorąc pod uwagę kwestie zarówno ochrony zdrowia, jak i środowiska?

5.Czy Ministerstwu jest znana informacja o bakteriobójczym/bakteriostatycznym działaniu toreb wykonanych z włókien konopi siewnych?

 

Można odnieść wrażenie jakby parlamentarzysta pomylił adresatów z tymi szczegółowymi pytaniami, bowiem znacznie bardziej precyzyjnych odpowiedzi mogliby mu udzielić naukowcy, niż ministerstwa zajmujące się tworzeniem prawa. Ministrowie mają jednak obowiązek udzielania odpowiedzi nawet na absurdalne zapytania, stąd też czas, który mogliby poświęcić na tworzenie lepszego prawa w Polsce, będą musieli wykorzystać na napisanie odpowiedzi.

 

O odkryciu brytyjskich naukowców napisał m.in. portal Polsatu, który cytując brytyjską agencję ds. standardów żywienia zalecił regularne pranie torebek materiałowych, co powinno uchronić nas przed przenoszeniem bakterii. Sprawa niby wydaje się prosta, ale poseł Skutecki uznał, że sprawa wymaga zainteresowania samych ministrów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas