Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 wrzesień 2022

Na początku września we wsi Pień w podbydgoskiej gminie Dąbrowa Chełmińska archeologowie odkryli nietypowy pochówek z XVII wieku. Sensacyjny sposób pochówku wskazuje, że ówcześni musieli wierzyć, że zmarła była wampirem lub miała nadprzyrodzone moce. O tym odkryciu robi się coraz głośniej na całym świecie, ostatnio napisał o nim amerykański The Washinton Post w publikacji pt. ,,‘Vampire’ grave shows 17th-century fear of women who ‘didn’t fit in’”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Soczewki toryczne to specjalny rodzaj soczewek korekcyjnych, których budowa została zaprojektowana w ten sposób, aby zniwelować skutki astygmatyzmu. Równocześnie zadbano także o to, aby ich użytkowanie było maksymalnie wygodne. W tym celu każdy producent zastosował swoje innowacyjne technologie.

Opublikowano w Polecane

W środę 14 września nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi w nowym centrum logistycznym niemieckiej sieci handlowej ALDI w Lisim Ogonie (gmina Białe Błota). Zlokalizowane jest ono wręcz przy samej drodze ekspresowej S-5 i granicach Bydgoszczy. Docelowo zaprojektowane jest ono na obsługę 350 sklepów, ale w razie konieczności jest rezerwa w mocach przerobowych. Na razie ALDI nie ma jednak jeszcze tylu sklepów w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zanieczyszczenia powietrza w postaci pyłu zawieszonego PM2,5 nie działają rakotwórczo; raczej uaktywniają one w komórce powstałe już uszkodzenia w DNA, wyzwalając rozwój raka płuca – wynika z badań opublikowanych podczas kongresu Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO)

Opublikowano w Regionalne

Dla występujących w klubach akademickich kajakarzy to najważniejsza impreza w roku – w dniach 16-18 najlepsi akademiccy kajakarze będą rywalizować o tytuły w Brdyujściu na bydgoskim torze regatowym. Organizatorem mistrzostw jest bydgoski AZS UKW Bydgoszcz, zawody będą odbywać się jednak pod egidą międzynarodowej federacji FISU.

Opublikowano w Sport

Cyberprzestępcy są coraz bardziej przebiegli, potrafią tworzyć strony bardzo łudząco przypominające strony banków, stąd też klienci bankowości elektronicznej powinni być bardzo ostrożni, w szczególności uważać na podejrzane linki do logowania. O tym jak jest to ważne przekonała się 50-letnia mieszkanka Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

W Polsce co roku diagnozuje się 1,2–1,6 tys. pacjentów z ostrą białaczką szpikową. Ten agresywny nowotwór może prowadzić do śmierci w ciągu zaledwie kilku tygodni. – Dotychczas pacjenci nie mieli teoretycznie żadnego leczenia oprócz standardowej chemioterapii, do której kwalifikowało się tylko kilka procent z nich. Chorzy po prostu umierali – mówi Katarzyna Lisowska ze Stowarzyszenia Hematoonkologiczni. Sytuacja zmieniła się jednak od 1 września br. W ramach programu leczenia chorych na ostrą białaczkę szpikową refundacją objęto trzy nowoczesne terapie. Lekarze mówią wprost, że to przełom w polskiej hematoonkologii, dzięki któremu chorzy będą leczeni zgodnie ze światowymi standardami.

Opublikowano w Magazyn

W Bydgoszczy od kilku lat za przejazd autobusem lub tramwajem możemy zapłacić bezdotykowo kartą płatniczą – Bydgoszcz obok Wrocławia jest pionierem we wdrażaniu tej technologii, która jak wynika ze statystyk nad Brdą staje się coraz popularniejszą formą płacenia za przejazdy, natomiast można powiedzieć, że powoli tradycyjne bilety przechodzą do lamusa. Problem zaczyna się gdy terminal nie działa – problem tylko dla pasażera.

Opublikowano w Bydgoszcz

Założona w 1997 roku przez dr Henryka Kruszyńskiego w Bydgoszczy spółka TELDAT jako prywatny podmiot opracowała zintegrowany system komunikacyjny dla polskiego wojska o nazwie JAŚMIN, bydgoska firma współpracuje też z producentem amerykańskich baterii Patriot, dostarczając do niego komponenty. Doktor Kruszyński miał kluczowy wpływ na tworzone przez TELDAT wynalazki, problemy w spółce rozpoczęły się po jego śmierci w 2020 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie