Jesteś tutaj: HomeSportW piątek rozpoczną się kajakarskie akademickie Mistrzostwa Świata

W piątek rozpoczną się kajakarskie akademickie Mistrzostwa Świata

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 14 wrzesień 2022 17:27
Oficjalny logotyp zawodów nawiązujący do spichrzy Oficjalny logotyp zawodów nawiązujący do spichrzy

Dla występujących w klubach akademickich kajakarzy to najważniejsza impreza w roku – w dniach 16-18 najlepsi akademiccy kajakarze będą rywalizować o tytuły w Brdyujściu na bydgoskim torze regatowym. Organizatorem mistrzostw jest bydgoski AZS UKW Bydgoszcz, zawody będą odbywać się jednak pod egidą międzynarodowej federacji FISU.


- AZS UKW organizował już imprezy na wszystkich poziomach, zdobywa cenne doświadczenia i dzięki temu międzynarodowe federacje sportowe przyznają nam organizacje kolejnych imprez – podkreśla Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny.

 

Pierwszy akcent AMŚ w kajakarstwie zaplanowano już w czwartek, 15 września. O godz. 17:00 na Wyspie Młyńskiej odbędzie się wówczas uroczyste otwarcie imprezy, podczas której zaprezentują się wszyscy zawodnicy. Pierwsi zawodnicy przystąpią do rywalizacji w piątkowy poranek, a każdy dzień będzie kończył się ceremonią medalową. Mistrzostwa zakończą się w niedzielne popołudnie.

 

- W imprezie weźmie udział 159 zawodników z 18 krajów – z trenerami będzie to nieco ponad 200 osób. Spoza Europy przyjadą do nas m.in. reprezentacje Japonii, Iranu, Kanady. Najliczniejszą ekipę stanowią biało-czerwoni, będzie to 31 osób. Drużyny zaczną przyjeżdżać do Bydgoszczy już od poniedziałku – zapowiada Wiceprezes AZS-u UKW, prof. dr hab. Bernard Mendlik.

 

Z uwagi na przyznanie Bydgoszczy tej imprezy sportowej władze miasta zdecydowały się zmodernizować tor regatowy, aby służył on nie tylko uczestnikom Mistrzostw Świata, ale także kolejnym imprezą odbywającym się w Bydgoszczy, a warto wspomnieć, że w przyszłym roku Bydgoszcz będzie gościć Europejskie Akademickie Mistrzostwa we Wioślarstwie.

 

Wśród sportowców jakich będziemy mogli oglądać zobaczymy zawodniczkę Zawiszy Helenę Wiśniewską, która przed rokiem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wywalczyła brązowy medal.

 

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie