Jesteś tutaj: HomeInowrocławKliknęła w link podszywający się pod jej bank – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Kliknęła w link podszywający się pod jej bank – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 14 wrzesień 2022 11:16

Cyberprzestępcy są coraz bardziej przebiegli, potrafią tworzyć strony bardzo łudząco przypominające strony banków, stąd też klienci bankowości elektronicznej powinni być bardzo ostrożni, w szczególności uważać na podejrzane linki do logowania. O tym jak jest to ważne przekonała się 50-letnia mieszkanka Inowrocławia.

- Schemat działania sprawców tego typu oszustw jest podobny: klient banku, próbując się zalogować do bankowości elektronicznej, nie sprawdza, jaki adres ukazuje się na pasku wyszukiwarki. Sprawca na nim umieszcza fałszywy link, którego opis strony i wygląd łudząco przypomina oryginalną stronę jego banku. Na tej stronie klient podaje swój login i hasło, a następnie otrzymuje na swój numer telefonu kod autoryzujący nowe urządzenie, należące do oszusta. Ten ma już pełny dostęp do rachunku ofiary i może wykonywać dowolne transakcje z konta niczego nieświadomego właściciela rachunku – informuje o procederze asp. szt. Justyna Piątkowska, z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

 

Do zastosowania takiego mechanizmu doszło w Inowrocławiu wobec 50-latki, z której konta następnie wykonano 3 nieautoryzowane przelewy na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poszkodowana we wtorek zgłosiła sprawę na policję. Policjanci będą szukali sprawców, ale jednocześnie ważna jest profilaktyka, aby uchronić kolejne potencjalne ofiary oszustów.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

  Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu