Jesteś tutaj: HomeInowrocławKliknęła w link podszywający się pod jej bank – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Kliknęła w link podszywający się pod jej bank – straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 14 wrzesień 2022 11:16

Cyberprzestępcy są coraz bardziej przebiegli, potrafią tworzyć strony bardzo łudząco przypominające strony banków, stąd też klienci bankowości elektronicznej powinni być bardzo ostrożni, w szczególności uważać na podejrzane linki do logowania. O tym jak jest to ważne przekonała się 50-letnia mieszkanka Inowrocławia.

- Schemat działania sprawców tego typu oszustw jest podobny: klient banku, próbując się zalogować do bankowości elektronicznej, nie sprawdza, jaki adres ukazuje się na pasku wyszukiwarki. Sprawca na nim umieszcza fałszywy link, którego opis strony i wygląd łudząco przypomina oryginalną stronę jego banku. Na tej stronie klient podaje swój login i hasło, a następnie otrzymuje na swój numer telefonu kod autoryzujący nowe urządzenie, należące do oszusta. Ten ma już pełny dostęp do rachunku ofiary i może wykonywać dowolne transakcje z konta niczego nieświadomego właściciela rachunku – informuje o procederze asp. szt. Justyna Piątkowska, z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

 

Do zastosowania takiego mechanizmu doszło w Inowrocławiu wobec 50-latki, z której konta następnie wykonano 3 nieautoryzowane przelewy na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Poszkodowana we wtorek zgłosiła sprawę na policję. Policjanci będą szukali sprawców, ale jednocześnie ważna jest profilaktyka, aby uchronić kolejne potencjalne ofiary oszustów.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Umowa z Arrivą już blisko, z Polregio nieco dalej - w tle spór sądowy

  Na dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że jest blisko finalizacja wieloletniej umowy z przeciwnikami kolejowymi - mówimy o dokumentach, które będą regulowały zasady do połowy grudnia 2030 roku. Najbliżej jest finalizacja umowy z Arrivą.

 • Część radnych sejmikowych chce, aby egzaminy na prawo jazdy rosły automatycznie

  W ostatnim czasie zdawanie egzaminów na prawo jazdy jest prawdziwym hazardem, nie tylko z tego powodu, że zestresowanemu kandydatowi na kierowcę nieco szczęścia zawsze się przyda, ale też z powodu odwoływania egzaminów przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, spowodowanego protestami pracowników. Taki problem widoczny jest chociażby w bydgoskim WORD-ie.

Wiadomości z regionu