Jesteś tutaj: HomeRegionMinister Andrzej Halicki pochwalił nas za wdrażanie nowoczesnych technologi

Minister Andrzej Halicki pochwalił nas za wdrażanie nowoczesnych technologi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 marzec 2015 11:38

W Toruniu odbywa się obecnie XXII Forum Gospodarcze, w czasie którego gościł Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki. Podczas wizyty do kujawsko-pomorskiego spotkał się ona także z radnymi województwa w Urzędzie Marszałkowskim.

Pod koniec poniedziałkowej sesji Sejmiku wyraził on uznanie dla kujawsko-pomorskiego, które w jego opinii jest jednym z liderów we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dotyczących wykorzystania sieci internetowej. Wcześniej spotkał się on z marszałkiem Piotrem Całbeckim, z którym rozmawiał m.in. o projekcie budowy szerokopasmowej infrastruktury radiowej dostępowej. Projekt ten wdrażany jest w 15 miastach powiatowych, gdzie istnieje ryzyko wykluczenia cyfrowego. Dla wsparcia tej infrastruktury w miastach na prawach powiatu (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek i Grudziądz) powstaną stacje bazowe. Wartość tgo projektu to prawie 47 mln zł.

 

Na XXII Forum Gospodarczym minister Andrzej Halicki wyraził refleksję - Cały obszar e-administracji musi być zorganizowany w przemyślany i skoordynowany sposób. Mamy nową perspektywę i należy tę szansę wykorzystać - podkreślił. - Skuteczna cyfryzacja to źródło rozwojowego impetu, to szansa na wzrost PKB, nadrobienie dystansu w stosunku do najbardziej rozwiniętych krajów, szansa na rozwój społeczny – mówił minister Halicki. - Aby ją w pełni wykorzystać należy działać kompleksowo: rozwijać e-usługi, budować kompetencje, zapewniać rozwój sieci, a jednocześnie zadbać o bezpieczeństwo cyberprzestrzeni oraz ochronę danych osobowych użytkowników.

 

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022