Jesteś tutaj: HomeRegionLatos: Jeżeli jakieś protesty mają coś zmienić, to tylko ogólnopolskie

Latos: Jeżeli jakieś protesty mają coś zmienić, to tylko ogólnopolskie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 21 styczeń 2014 11:42

Jeżeli 30 stycznia spotkanie w Urzędzie Wojewódzkim nie doprowadzi do zmian, które poprawią dostępność mieszkańców regionu do usług medycznych, to związkowcy z Solidarności zapowiadają od lutego akcje protestacyjne. Zdaniem posła PiS Tomasza Latosa i przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia należy skupić się przede wszystkim na dialogu, a jedyny protest jaki może coś zmienić to ogólnopolski.

-Ja bym jednak stawiał na szukanie rozwiązania przez dialog – wyjaśnia nam poseł Tomasz LatosProtest jeżeli miałby zmienić sytuację, to musiałby być ogólnokrajowy, bo nie są to problemy lokalne, ale pacjentów z całej Polski. Przede wszystkim należy jednak odwołać ministra Bartosza Arłukowicza.

 

Sejm nad odwołaniem ministra zdrowia ma głosować w najbliższy czwartek.

 

W ostatnim czasie bydgoskie młodzieżówki ponad podziałami politycznymi (Solidarna Polska, Twój Ruch i SLD) przy wsparciu Solidarności apelowali do parlamentarzystów o zwiększenie liczby rezydentów dla województwa kujawsko-pomorskiego, co pozwoli większej liczbie absolwentów lekarskich zdobywać specjalizacje.

 

- Więcej rezydentów przydało by się w całym kraju – przyznaje parlamentarzysta – Potrzebne jest także zwiększenie naboru na studia medyczne. Jeżeli nic się w tym zakresie nie zmieni, to za kilka lat możemy mieć poważny problem. Kolejki do lekarzy będą głównie spowodowane brakiem specjalistów – przestrzega Latos.

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30