Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 12 kwiecień 2024

Nie wiemy jeszcze kto będzie wójtem Osielska od maja, ale wiemy, że będzie to członek Platformy Obywatelskiej – bowiem zarówno urzędujący wójt Wojciech Sypniewski i zwycięzca pierwszej tury Janusz Jedliński do PO należą – co jest w naszym regionie wręcz ewenementem. Można to podsumować też inaczej – w pierwszej turze osoby należące do PO zdobyły łącznie 71,5% poparcia.

Opublikowano w Bydgoszcz

- To historyczny dzień dla Europy – oświadczyła przewodnicząca Parlamentu Europejskiego po przyjęciu przez tą izbę paktu migracyjnego. Nowe przepisy mają przyśpieszyć rozpatrywanie wniosków o azyl, usprawnić odsyłanie osób niepożądanych, ale też wprowadzić solidarnościowe narzędzie relokacji, które krytykuje chociażby polska opozycja.

Opublikowano w Magazyn

Bedoes to obecnie jeden z popularniejszych polskich raperów o czym świadczą tłumy w ubiegłym roku na koncercie pod bydgoską Łuczniczką, który przyciągnął młodzież z różnych stron kraju. Operujący pseudonimem Bedoes Borys Przybylski pochodzi z Bydgoszczy, kilka miesięcy temu otworzy nad Brdą swoją wytwórnię 2115. Teraz Bedoes rozpoczyna współpracę z marką samochodową Posche i tutaj również swoją rolę odgrywa Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W marcu ukazał się coroczny raport WMO State of the Global Climate 2023, z którego wynika, że był to najcieplejszy w historii, rekordy biły też stężenia gazów. Przyglądamy się omówieniu tego raportu przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Opublikowano w Regionalne

Grecja od kilku lat znajduje się w czołówce najchętniej wybieranych zagranicznych kierunków wakacji Polaków. I choć na urlop w Grecji z powodzeniem można wybrać się np. w kwietniu albo we wrześniu, to tradycyjnie najwięcej osób wypoczywa tam w miesiącach letnich. Sprawdzamy, jakich cen last minute do Grecji można spodziewać się w okresie wakacji.

Opublikowano w Polecane

Pierwszy bydgoski przystanek wiedeński powstał w 2018 roku przy Placu Teatralnym, drugi jesienią na Gdańskiej na wysokości Chodkiewicza, dzięki podpisanym w tym tygodniu umowom do końca roku ich liczba ma wzrosnąć do czterech.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Październik 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu