Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 13 kwiecień 2024

Znamy już dobrze skład nowej Rady Miasta Bydgoszczy – okazuje się jednak, że w planach jest jeszcze jedna sesja w starym składzie, które odbędzie się 24 kwietnia. Nie została ona jeszcze formalnie zwołana, wiemy jednak, że prezydent Rafał Bruski chciałby nazwać nazwę kładki w przebiegu Mostu Uniwersyteckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Aktywność Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju staje się coraz bardziej groteskowa, instytucja podległa Urzędowi Marszałkowskiemu za środki europejskie, które miały promować gospodarczo nasze województwo, zajmuje się w ramach swojej aktywności zakładami bukmacherskimi przed wyborami.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 13 kwiecień 2024 13:24

Kolejny wiadukt wymaga napraw

W ostatnim czasie byliśmy świadkami remontów kilku obiektów mostowych z powodu ich złego stanu. ZDMiKP szuka właśnie wykonawcy dla wzmocnienia belek nośnych wiaduktu kolejowego w przebiegu ulicy Szubińskiej, który biegnie nad linią kolejową nr 131 relacji Bydgoszcz – Inowrocław. Głównym powodem są stwierdzone uszkodzenia belek nośnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obwód wyborczy nr 18 z siedzibą przy ulicy Sardynkowej na Osowej Górze był chyba najbardziej wzorcowy w tych wyborach – prezydent Rafał Bruski uzyskał tutaj niecałe 53,5%, Łukasz Schreiber 27,7%, a Joanna Czerska-Thomas 13,8% - w przypadku ostatniej kandydatki to wynik o punkt procentowy wyższy niż ostatecznie. Pokazuje to, że rozpiętość w głosach kandydatów, w zależności od obwodów mocno się różni. Przełożyliśmy wyniki prezydenckie też na okręgi do Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu