Jesteś tutaj: HomeRegionToruńska młodzieżówka PO broni marszałka

Toruńska młodzieżówka PO broni marszałka

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 05 czerwiec 2013 16:45

W odpowiedzi na wczorajszą konferencję bydgoskich młodzieżówek, odpowiedzieli dzisiaj młodzi z Torunia, a dokładniej w obronie marszałka stanąć postanowili przedstawiciele grupy młodzieżowej Platformy Obywatelskiej, która z współpracuje z nim dość blisko. Młodzi tą akcją u marszałka Piotra Całbeckiego zapewne zaplusowali.

 

Wczoraj na wspólnej konferencji przedstawiciele młodzieżówek Solidarnej Polski, SLD i Ruchu Palikota krytycznie odnieśli się do faktu nadania przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski marszałkowi Piotrowi Całbeckiemu, za zasługi dla rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego. Wątpliwość tych zasług sprawiła, że młodzi bydgoszczanie zaczęli działać, bo jak wskazują ogólnopolskie statystyki, jesteśmy jednym z gorszych województw w kraju. W tej sprawie napisano wspólny list do głowy państwa.

 

Dzisiaj konferencję prasową zwołała toruńska młodzieżówka PO, która uważa, że pisząc tego typu listy ośmiesza się tylko region , po czym za pomocą kolorowych plansz chwalili działania inwestycyjne marszałka Piotra Całbeckiego.

 

Innych młodzieżówek jednak zabrakło,. Przedstawiciele Federacji Młodych Socjaldemokratów, grupy związanej z SLD wydali dzisiaj oświadczenie, w którym czytamy - FMS Toruń pragnie wyrazić poparcie dla głównych tez wczorajszej konferencji naszych kolegów z Bydgoszczy, którzy słusznie ujawnili swoje wątpliwości co do nadania marszałkowi woj. kujawsko-pomorskiego Piotrowi Całbeckiemu Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta B. Komorowskiego. 

 

Następnie toruńscy działacze lewicy piszą - Zgadzamy się z krytycznymi uwagami, iż pod rządami marszałka Całbeckiego (PO) Nasze województwo uległo daleko idącej degradacji w skali kraju w takich obszarach jak wzrost bezrobocia czy rozwoju infrastruktury regionu. Nie może być zgody na nagradzanie funkcjonariusza obecnie rządzącej partii w obliczu pogarszającej się sytuacji województwa, którym zarządza.

 

Młodzi działacze Platformy Obywatelskiej z Torunia podzielają zatem optymizm co do rozwoju województwa swoich starszych kolegów. Może warto by jednak wyjechali po za granicę powiatu toruńskiego i zobaczyli jaka jest tam rzeczywistość. W niedalekim powiecie lipnowskim bezrobocie wynosi prawie 30%. 

Warte obejrzenia

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie