Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 06 sierpień 2015

Przed tygodniem wojewódzkie struktur Platformy Obywatelskiej wytypowały kandydatów, którzy zajmą najwyższe miejsca na liście do Sejmu oraz reprezentantów tego ugrupowania w wyborach do Senatu. Nic nie jest jednak jeszcze pewne, gdyż ostateczna decyzja należeć będzie do władz krajowych partii – Warszawa nie śpieszy się do rozstrzygnięcia kwestii list wyborczych, ale mówi się nieoficjalnie, że mogą być dość duże zmiany.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 06 sierpień 2015 21:56

Budowa obwodnicy Nakła bliska ukończenia

Do wykonania zostały już ostatnie prace wykończeniowe i za maksymalnie kilka tygodni kierowcy będą mogli korzystać ze wschodniej obwodnicy Nakła nad Notecią. Pozwoli ona dotrzeć z drogi krajowej nr 10 w kierunku Paterka bez konieczności wjazdu do miasta.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 06 sierpień 2015 15:24

We własnej wodzie

Basen w ogrodzie do niedawna kojarzył się niemal wyłącznie z luksusowymi rezydencjami. Niewiele osób mogło sobie pozwolić na budowę w ogrodzie. Na przeszkodzie stały przede wszystkim koszty, a także problemy z utrzymaniem wody w czystości. Obecnie na całkiem sporej wielkości basen może sobie pozwolić niemal każdy.

Opublikowano w Polecane
czwartek, 06 sierpień 2015 15:17

O co chodziło w bitwie pod Mątwami?

Kilka tygodni temu mijała 349 rocznica bitwy pod Mątwami, te tereny tworzą dzisiaj południową dzielnicę Inowrocławia. W dniu 13 lipca tego wydarzenia nikt nie upamiętniał, czemu specjalnie nie ma się co dziwić, gdyż to wydarzenie w historię Polski wpisało się jako czarna plama. Na wskutek wewnętrznych sporów politycznych doszło bowiem do bratobójczej walki.

Opublikowano w Historia

Dzisiaj urzędowanie rozpoczyna prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W swoim pierwszym orędziu zaapelował do Polaków o wzajemny szacunek, co można odebrać jako chęć zakończenia odbywającej się w polskim społeczeństwie od wielu lat wojny polsko-polskiej.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 06 sierpień 2015 07:51

Politycy na baczność przed IKEA

Medal Prezydenta Bydgoszcz dla kierownika budowy sklepu IKEA i płomienne przemowy, tak jakby otwierano drogę ekspresową S-5 – tak wyglądała oficjalna inauguracja sklepu IKEA w Bydgoszczy. Mimo tak podniosłej otoczki mamy jednak cały czas do czynienia z miejscem targu, który jest wynalazkiem wręcz tak starym jak ludzkość. Przez Bydgoszcz bursztynowy szlak przebiegał już ponad 2500 tys. lat temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu