Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 maj 2024

Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO obchodzi w tym roku swoje 20-lecie istnienia, z tego powodu czeka nas kolejny piknik NATO-wski. Ekspozycja rozpocznie się na Starym Rynku i obejmie także Wyspę Młyńską. Piknik dla mieszkańców rozpocznie się o godzinie 16:30.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 maj 2024 19:20

Za nami najcieplejszy kwiecień w historii

Z analizy Copernicusa (unijnej agendy badającej zmiany klimatu) wynika, że za nami najcieplejszy na świecie kwiecień od 1940 roku – czyli od momentu prowadzenia pomiarów. Średnia temperatura w kwietniu na świecie wyniosła 15,03 stopnia C i była o 0,67 stopnia wyższa od średniej kwietniowej dla lat 1991-2020. Został pobity jednocześnie kwietniowy rekord z 2016 roku, dotychczas uznawany za najcieplejszy.

Opublikowano w Regionalne

Europoseł Kosma Złotowski na pierwszym wystąpieniu merytorycznym w trwającej eurokampani mówił o swojej aktywności w komisji TRAN, w kwestiach dotyczących pakietu mobilności, który uderza w polskie firmy transportowe. Zdaniem Złotowskiego udało się te zapisy złagodzić. Polityk przestrzega też przed nowymi zagrożeniami, które mają wynikać z Zielonego Ładu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec kwietnia inspektorzy Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w asyście policji zamknęli wysypisko odpadów Giebni pod Pakością, które należy do samorządu. Działania miały związek z podejrzeniem, że dochodziło do zakopywania toksycznych odpadów. W ubiegłą środę zatrzymano Piotra S., dzisiaj funkcjonariusze CBA i Centralnego Biura Śledczego dokonywali w terenie przeszukać. Ta sprawa jest rozwojowa i nie można wykluczyć powiązać ze światem polityki.

Opublikowano w Inowrocław

1 lipca zostanie reaktywowana delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Bydgoszczy, która w 2017 roku została zdegradowana do roli wydziału zamiejscowego delegatury w Gdańsku. Wraz z bydgoską delegaturą reaktywowane będą także delegatury w kilku innych miastach, które również funkcjonowały do 2017 roku. Eksperci wskazują na sporą potrzebę wzmocnienia ABW w czasach, gdy rosyjski oraz białoruski wywiad próbują prowadzić działania infiltracyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 maj 2024 06:45

Co dalej z TMMB?

Ubiegły rok w Bydgoszczy obchodzony był pod patronatem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, w ramach 100-rocznicy jego reaktywowania przez prezydenta płk. Bernarda Śliwińskiego (powstańca wielkopolskiego) z mocnym wymiarem polskiego patriotyzmu. Same korzenie organizacji sięgają jednak okresu niemieckiego i 1832 roku. Od kilku właściwie już miesięcy Towarzystwo nie ma jednak formalnie prezesa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu