Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 maj 2024

20 marca rozpoczął się pod Tryszczynem kilkudniowy protest rolników – po internecie zaczęło krążyć zdjęcie pokazujące jak tłum rolników z samochodami blokuje jakąś drogę. Szczególnie widoczne są biało-czerwone flagi. 20 marca protesty nie były tak rozległe jak w lutym, zatem mogły się pojawiać skojarzenia z Bydgoszczą, gdzie tego dnia akurat protestowano. Jak się okazało to zdjęcie było fakem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Opublikowano w Regionalne

Od 25 kwietnia Polskie Radio Pomorza i Kujaw z siedzibą w Bydgoszczy ma powołaną Radę Nadzorczą, czyli organ kontroli. Wakat funkcjonował od 22 lutego, gdy zakończyła się kadencja poprzedniej Rady. I chociaż Rada Mediów Narodowych 15 lutego powołała nowy skład tego organu to nie zostało to uznane przez likwidatora spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu