Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 maj 2024

 

W październiku zadebiutuje nowy kierunek lekarskich na Politechnice Bydgoskiej. O tym, że bydgoskie uczelnie otwierają się na medycynę świadczy też inicjatywa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który we współpracy z Collegium Medicum UMK utworzy kierunek związany z materiałami do zastosowań medycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

W związku ze zmianą prezydenta Miasta Inowrocławia, zwróciliśmy się do prezydenta Arkadiusza Fajoka, aby w ramach nowej jakości funkcjonowania Urzędu Miasta zlikwidował gazetkę ,,Nasze Miasto Inowrocław”, które nie jest prasą, a nawet jak pokazały ostatnie tygodnie, może być wykorzystywana do propagandy sukcesu władzy. Liczymy, że nowy prezydent będzie otwarty na argumenty, które nie przekonywały jego poprzednika.

Opublikowano w Inowrocław

Za niecałym miesiąc wybierzemy 720 reprezentacje blisko pół miliarda obywateli w Unii Europejskiej. Polska delegacja będzie liczyła 53 posłów. Kampania w Polsce powoli się rozpędza, chcemy jednak mówić nie tylko o Polsce i regionie, ale o wyborach w całej Europie, aby pokazać ich całościowy charakter.

Opublikowano w Regionalne

Do zobaczenia finalnego efektu inwestycji dewelperskiej nazwanej Nowym Portem, która będzie bezpośrednio oddziaływać na bulwary nad Brdą musimy jeszcze poczekać, zatem wciąż musimy nasze wyobrażenia opierać na wizualizacjach. Już jednak teraz konstrukcję wpisują się w krajobraz, a Nowy Port możemy zobaczyć nawet z tak popularnego miejsca jak Wyspa Młyńska. Już dzisiaj Nowy Port to ważny element krajobrazu centrum Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 2001 roku 19-letnia Karolina ze wsi Trzebień udała się z bratem na dożynki do Pruszcza Pomorskiego. Dziewczyna została bawić się do nocy, do domu już nigdy nie wróciła – 16 września 2001 roku w Grabowie przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki młodej kobiety w Wiśle. W marcu 2002 roku śledczy sprawę umorzyli, bo nie było dowodów, że doszło do popełnienia przestępstwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na zakończonej w miniony czwartek pierwszej sesji Sejmiku Województwa radni wybrali skład komisji merytorycznych oraz dokonali wyboru prezydiów. Pozwala to nam ostatecznie podsumować jak wygląda pozycja bydgoskich radnych wojewódzkich i układ sił w nowym Sejmiku Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu