Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 maj 2024

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy w ostatnich lat przeżywały dość sporo zmian w zarządzie, obecnie ponownie mamy okres przejściowy, bo pod koniec kwietnia odwołany został dotychczasowy zarząd z prezesem Tomaszem Kozyrą na czele. Obowiązki prezesa powierzono członkowi Rady Nadzorczej Dariuszowi Sokólskiemu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dopiero we wtorek 7 maja późnym wieczorem ostatecznie domknęła się lista komitetów, które zarejestrowały kandydaty na europosłów, dla porównania w wyborach z 2019 roku będzie ich więcej. Obok komitetów ogólnopolskich: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Trzeciej Drogi, PiS-u i Konfederacji, mamy też komitety bez większych szans z uwagi na brak rejestracji w całej Polsce jak Polexit, Polska Liberalna oraz Bezpartyjni Samorządowcy. Poniżej ostateczna lista kandydatów.

Opublikowano w Regionalne

Otwarta z pompą w sierpniu ubiegłego roku Hala Targowa przy ulicy Magdzińskiego funkcjonowała do lutego – na przełomie roku dowiedzieliśmy się, że pomiędzy operatorem i najemcami panowała napięta atmosfera. Operator zamknął na początku lutego halę i zapowiedział otwarcie wkrótce. W tym tygodniu ukazał się komunikat, który napisany jest tak, że raczej ponownego otwarcia nie będzie, urzędnicy z ratusza napisali natomiast artykuł, że jest wręcz przeciwnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Sztuczna inteligencja to jest coś czego jeszcze nie znamy, bo to dopiero powstaje, ale wiemy jedno- będzie miała wpływ na każdą dziedzinę naszego życia – mówi w rozmowie z nami lider listy PiS-u do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski, który w tej izbie zasiadał przez ostatnie dwie kadencje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro ma zostać kontynuowana sesja Sejmiku Województwa, którą zainaugurowano w poniedziałek, ale przerwano z powodu braku uzgodnień z Warszawą co do składu Zarządu Województwa. Nasze źródło potwierdza, że przyczyną tych perturbacji są oczekiwania warszawskich polityków Nowej Lewicy.

Opublikowano w Regionalne

W poniedziałek relacjonując pierwszą sesję Sejmiku Województwa podkreśliliśmy, że Bydgoszcz nie ma przedstawiciela w prezydium Sejmiku, niektórzy politycy kontrowali, że będzie miała wicemarszałka (wierzmy na słowo), inni bagatelizują znaczeniu prezydium. Faktycznie jednak kilka kadencji temu np. przewodniczący Sejmiku z Bydgoszczy był wręcz normą, z kadencji na kadencję znaczenie Bydgoszczy jednak spada. Przyjrzyjmy się zatem jak wyglądała ta sytuacja od 1998 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu