Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 maj 2024

Przed tygodniem w mediach ogólnopolskich, ale właściwie też zagranicznych było głośno o spółce Orlen Trading Switzerland, która miała przekazać 400 mln dolarów na ropę z Wenezueli, której do dzisiaj nie dostarczono. W tej sprawie pojawia się nazwisko Libańczyka Samera A., który jak się okazuje miał być wcześniej znany bydgoskiej prokuraturze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozstrzygnięcia w powiecie inowrocławskim, gdzie wszystkie funkcje podzielono pomiędzy radnych wybranych z list KO i PiS okazał się nie lada sensacją, a jednocześnie z władzy wyeliminowano Nasze Kujawy i Trzecią Drogę. Od władz PO w powiecie inowrocławskim słyszymy, że nie można mówić o kolacji KO – PiS, grupa radnych dokonała wolty wbrew ustaleniom koalicyjnym z Naszymi Kujawami i TD.

Opublikowano w Inowrocław

Pako Lorente to marka, która zyskała sławę w modzie męskiej dzięki swojemu wyjątkowemu podejściu do klasyki. Łącząc zwyczaje z nowoczesnymi trendami, firma projektuje ubrania, które idealnie wpisują się w zapotrzebowanie współczesnych mężczyzn doceniających elegancję i styl.

Opublikowano w Polecane

Poniedziałkowa sesja Sejmiku Województwa nie przyniosła wyboru nowego marszałka oraz Zarządu Województwa, obrady mają być kontynuowane w czwartek. W końcu radni musieli przyznać, że trwają jakieś negocjacje w Warszawie na wynik których muszą poczekać. Nikt nie mówi jednak o szczegółach, kuluary są bardziej wylewne, ale ta sprawa w pewnym sensie pokazuje lekceważenie dla woli mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne

Pewną sensacją zakończyła się I sesja Rady Miasta Bydgoszczy nowej kadencji, w czasie której wybrano jedynie dwójkę wiceprzewodniczących, bowiem pozostałe trzy kandydatury nie uzyskały wymaganej ilości 14 głosów. Przepadł m.in. kandydat Nowej Lewicy Zdzisław Tylicki, w tym klubie nie myślano jednak nad zmianą kandydatury, ale zapadła decyzja o głosowaniu Tylickiego do skutku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj wszystko wskazywało, że będzie koalicja KO – Nasze Kujawy, późnym wieczorem ustalenia koalicyjne zerwano i pojawiła się droga dla stworzenia koalicji PiS – Nasze Kujawy. Wydawało się, że bez Naszych Kujaw nikt nie zawiąże koalicji, bo dogadanie się PO z PiS wydawało się egzotyką. Rzeczywistość pokazała, że jest to możliwe.

Opublikowano w Inowrocław

Wtorkowym posiedzeniem zainaugurowała nową kadencję Rada Miejska w Inowrocławiu – nowy prezydent Arkadiusz Fajok złożył ślubowanie, dokonali też tego radni Rady Miejskie – to ważny punkt z punktu widzenia polskiego prawa, bowiem bez ślubowania nie pełni się mandatu. Pierwsza kluczowa pokazała, że dominować będzie w niej koalicja KO – Trzecia Droga, choć tą drugą formację tworzy tylko jeden radny.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek 7 maja rozpoczęła się IX kadencja Rady Miasta Bydgoszczy oraz czwarta kadencja Rafała Bruskiego w roli prezydenta Bydgoszczy. Formalnie to się stało przez złożenie roty ślubowania przez prezydenta oraz każdego z radnych indywidualnie. Prezydent Bruski w pierwszym dość krótkim wystąpieniu zapowiedział, że będzie starał się przekonać swoją pracą do siebie tych, którzy nie poparli go w ostatnich wyborach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kilka komitetów, które w kujawsko-pomorskim uzupełniały braki – w rezultacie mamy już 6 komitetów, z których kandyduje łącznie 57 kandydatów. Na tej liście nie ma Konfederacji, która zapewne jak uda się uzupełnić formalności również wystartuje. Zobaczymy oprócz znanych komitetów takie jak Polexit czy Strajk Przedsiębiorców.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj informowaliśmy, że najprawdopodobniej w powiecie inowrocławskim dojdzie do koalicji Koalicji Obywatelskiej i Naszych Kujaw, być może poszerzonych jeszcze o Trzecią Drogę. Miał być nawet już dogadany starosta, ale późnym wieczorem doszło do zgrzytu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu