Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 maj 2024

Na dzisiejszej sesji radni Rady Miejskiej w Inowrocławiu ustalą uposażenie dla nowego prezydenta Arkadiusza Fajoka. Wszystko wskazuje na to, że będzie to obniżka w stosunku do wynagrodzenia prezydenta Ryszarda Brejzy, który zarabiał więcej od prezydentów Bydgoszczy i Torunia.

Opublikowano w Inowrocław

Pierwsze Narodowego Dni Nauki zorganizowane zostały w 2013 roku – idea polega na tym, że co roku ich gospodarzem jest inne miasto, ich celem jest przede wszystkim debata i edukacja na temat możliwości finansowania badań naukowych i wdraża innowacji. Pierwszy raz w historii Narodowe Dni Nauki odbywają się w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W pewnym sensie każdy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego będzie mógł w czerwcu wskazać, czy bliższa jest mu wizja polityczna Ursuli von den Leyen, czy Nicolasa Schmita, bądź Sandro Goziego. Problem w tym, że dla większości mieszkańców naszego województwa jedynym kojarzonym w tym gronie nazwiskiem jest szefowa KE Ursula von den Leyen, a dużą liczba osób czytających tę publikację pierwszy raz słyszy o czymś takim jak czołowi kandydaci. Idziemy w tym miejscu trochę pod prąd z polskim dyskursem politycznym, ale rolą mediów jest informowanie – a idea czołowych kandydatów wydaje nam się ciekawa.

Opublikowano w Regionalne

Zintegrowany z tomografem rezonansu magnetycznego akcelerator umożliwia nowoczesną radioterapię. Urządzenie pozwala w czasie seansu napromieniowywania ustalić przemieszczanie się guza, zatem unika się napromieniowywania zdrowych struktur. We wtorek 14 maja otwarto czwarty w Europie tego typu akcelerator i jednocześnie pierwszy w Polsce – w bydgoskim Centrum Onkologii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Toniebajka na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej i Focha to kultowe miejsce na literackiej mapie Bydgoszczy, jednocześnie jedna już z ostatnich księgarni autorskich, które się ostały w tym mieście. Jeszcze kilka tygodni temu było bardzo niepewnie, prowadzący księgarnie Piotr Kikta zaczynał pakować się, dzisiaj Toniebajka może mówić już o bardziej stabilnych podstawach ekonomicznych.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 15 maj 2024 06:58

W sobotę Europejska Noc Muzeów

W tym roku Europejska Noc Muzeów przypadnie 18 maja – w Bydgoszczy to od kilku lat dość oczekiwane przez mieszkańców wydarzenie, bowiem pozwala zobaczyć walory muzealne zazwyczaj bezpłatnie lub na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo muzealnicy przy tej okazji starają się przygotować coś ponadto to co jest dostępne dla zwiedzających na co dzień.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu