Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 31 sierpień 2015

Wszystko zanosi się na to, że liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim będzie poseł Tomasz Latos, z drugiego miejsca wystartuje natomiast Piotr Król. Jedynkę z Warszawy otrzymali natomiast torunianie.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 31 sierpień 2015 20:54

Nowy zawodnik w Zawiszy Bydgoszcz

Sylwester Patejuk został w poniedziałek nowym zawodnikiem bydgoskiego klubu. 

Opublikowano w Sport

Czy zakup nieruchomości na wynajem to opłacalna forma inwestycji? Na pewno wymaga ona od nas wiele energii chociażby na poszukiwanie, wybór i zakup odpowiedniego lokum. Jednak w odróżnieniu od innego rodzaju inwestycji, mamy bardzo duży wpływ na minimalizowanie wszelkiego ryzyka. Sprawdź, na co musisz zwrócić szczególną uwagę decydując się na kupno mieszkania pod wynajem oraz dlaczego warto to zrobić.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 31 sierpień 2015 15:32

Program uroczystości 1 i 3 września

Jutro obchodzić będziemy 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która okazała się szczególnie tragiczna dla Polaków zamieszkujących ziemię bydgoską. Oficjalne obchody zaplanowano na 1 i 3 września. Poniżej prezentujemy szczegóły.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszłym tygodniu dobiegną końca parlamentarne wakacje i niewykluczone, że pod obrady Sejmu i Senatu jeszcze tej kadencji trafi projekt ustawy o związkach metropolitarnych. Pytamy senatora Andrzeja Kobiaka, jak będzie głosował w przypadku, gdyby powróciła inicjatywa odgórnego zapisania utworzenia metropolii bydgosko-toruńskiej.

Opublikowano w Regionalne

Ulica Długa w Inowrocławia jest nie tylko długą z nazwy, ale także z powodu długiej historii zabiegów o jej utwardzenie. W poprzedniej kadencji były radny Sławomir Szeliga przekonywał bezskutecznie do wybudowania jej z tzw. schetynówek. Dzisiaj radny Jacek Olech wraca do sprawy dziwiąc się, że ratusz liczy na budowę ulicy Długiej ze środków unijnych.

Opublikowano w Inowrocław

Za niespełna tydzień w życie wejdzie senacka ustawa o zasadach składania i rozpatrywania petycji – oznacza to, że po 6 września urzędy będą zobowiązane udzielić bez zbędnej zwłoki odpowiedzi, ale nie później niż po trzech miesiącach.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 31 sierpień 2015 10:47

Lewica inauguruje kampanie ,,na nielegalu”

Jak udało nam się ustalić niedzielna inauguracja kampanii wyborczej SLD została zorganizowana bez stosownych pozwoleń na wjazd samochodów na Plac Wolności. Wśród uczestników eventu politycznego była dwójka zastępców prezydenta Bydgoszczy, którzy dają tym zły przykład mieszkańcom Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Unia Europejska politycznie nie taka straszna. Spot profrekwencyjny

    9 czerwca odbędą się wybory europejskie, w których wybierzemy nowe władze Unii Europejskiej. W Polsce o zaletach obecności w UE mówi się głównie za sprawą funduszy na inwestycje, ale czy politycznie Unia też ma zalety? Wraz z Komitetem Obrony Demokracji przygotowaliśmy spot profrekwecyjny, który dotyka elementu politycznego funkcjonowania UE.

  • W rządzie trwają prace nad reformą finansowania samorządów i oddaniem im większej autonomi

    Ministerstwo Finansów przedstawiło założenia reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Resort przekonuje, że po jej wprowadzeniu dochody samorządów będą wyższe i niezależne od decyzji podatkowych podejmowanych na szczeblu centralnym. Dochody JST mają być określane poprzez wskazanie procentowego udziału danej jednostki w dochodach podatkowych na jej terenie, nie tylko w przypadku PIT-u i CIT-u, ale też podatku zryczałtowanego. Ministerstwa do końca maja mają też dokonać przeglądu zadań zlecanych samorządom, co będzie służyć ich wystandaryzowaniu.

Wiadomości z regionu