Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 maj 2024

Znajdujemy się obecnie w dość nietypowej sytuacji jeżeli chodzi o sprawowanie władzy w samorządach – niemal wszystkie gminy, miasta, powiaty i województwa funkcjonują od środy 1 maja bez radnych. Wynika to złożenia się zakończenia kadencji z majowym długim weekendem.

Opublikowano w Regionalne

Zainaugurowana w ubiegłą sobotę wystawa rzeźb balansujących częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory robi furorę wśród bydgoszczan i turystów. Szczególnie klimatycznie wyglądają te, które wiszą nad wodą. Pojawiły się wśród internautów głosy, aby Bydgoszcz odkupiła jedną z rzeźb – szczególnie do gustu przypadła zlokalizowana przy Moście Młyńskim rzeźba kajakarza, ale bez kajaku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ruszyły na dobre wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbywają się w 27 państwach. Dobrym punktem wyjścia do nich może być nasze podsumowanie zakończonej kadencji, w którym wskazujemy na najważniejsze decyzje polityczne z ostatnich 5 lat oraz wyzwania z którymi przyszło się mierzyć, bo pod tym względem to była specyficzna kadencja.

Opublikowano w Magazyn

Dzisiaj obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja, która w 1791 roku, już po pierwszym rozbiorze Polski, była próbą ratowania państwa, które chyliło się ku upadkowi. Nastąpiły po tym dwa kolejne rozbiory i Polska całkowicie zniknęła z mapy świata, ale data 3 maja stała się symbolem – nie bez powodu najpierw zaborcy, a później komuniści zabraniali obchodzenia rocznicy jej uchwalenia. Biskup Krzysztof Włodarczyk wskazuje też na to, że 3 maja to święto Matki Bożej Królowej Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu