Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 07 maj 2024

Przed tygodniem w mediach ogólnopolskich, ale właściwie też zagranicznych było głośno o spółce Orlen Trading Switzerland, która miała przekazać 400 mln dolarów na ropę z Wenezueli, której do dzisiaj nie dostarczono. W tej sprawie pojawia się nazwisko Libańczyka Samera A., który jak się okazuje miał być wcześniej znany bydgoskiej prokuraturze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozstrzygnięcia w powiecie inowrocławskim, gdzie wszystkie funkcje podzielono pomiędzy radnych wybranych z list KO i PiS okazał się nie lada sensacją, a jednocześnie z władzy wyeliminowano Nasze Kujawy i Trzecią Drogę. Od władz PO w powiecie inowrocławskim słyszymy, że nie można mówić o kolacji KO – PiS, grupa radnych dokonała wolty wbrew ustaleniom koalicyjnym z Naszymi Kujawami i TD.

Opublikowano w Inowrocław

Pako Lorente to marka, która zyskała sławę w modzie męskiej dzięki swojemu wyjątkowemu podejściu do klasyki. Łącząc zwyczaje z nowoczesnymi trendami, firma projektuje ubrania, które idealnie wpisują się w zapotrzebowanie współczesnych mężczyzn doceniających elegancję i styl.

Opublikowano w Polecane

Poniedziałkowa sesja Sejmiku Województwa nie przyniosła wyboru nowego marszałka oraz Zarządu Województwa, obrady mają być kontynuowane w czwartek. W końcu radni musieli przyznać, że trwają jakieś negocjacje w Warszawie na wynik których muszą poczekać. Nikt nie mówi jednak o szczegółach, kuluary są bardziej wylewne, ale ta sprawa w pewnym sensie pokazuje lekceważenie dla woli mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne

Pewną sensacją zakończyła się I sesja Rady Miasta Bydgoszczy nowej kadencji, w czasie której wybrano jedynie dwójkę wiceprzewodniczących, bowiem pozostałe trzy kandydatury nie uzyskały wymaganej ilości 14 głosów. Przepadł m.in. kandydat Nowej Lewicy Zdzisław Tylicki, w tym klubie nie myślano jednak nad zmianą kandydatury, ale zapadła decyzja o głosowaniu Tylickiego do skutku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj wszystko wskazywało, że będzie koalicja KO – Nasze Kujawy, późnym wieczorem ustalenia koalicyjne zerwano i pojawiła się droga dla stworzenia koalicji PiS – Nasze Kujawy. Wydawało się, że bez Naszych Kujaw nikt nie zawiąże koalicji, bo dogadanie się PO z PiS wydawało się egzotyką. Rzeczywistość pokazała, że jest to możliwe.

Opublikowano w Inowrocław

Wtorkowym posiedzeniem zainaugurowała nową kadencję Rada Miejska w Inowrocławiu – nowy prezydent Arkadiusz Fajok złożył ślubowanie, dokonali też tego radni Rady Miejskie – to ważny punkt z punktu widzenia polskiego prawa, bowiem bez ślubowania nie pełni się mandatu. Pierwsza kluczowa pokazała, że dominować będzie w niej koalicja KO – Trzecia Droga, choć tą drugą formację tworzy tylko jeden radny.

Opublikowano w Inowrocław

We wtorek 7 maja rozpoczęła się IX kadencja Rady Miasta Bydgoszczy oraz czwarta kadencja Rafała Bruskiego w roli prezydenta Bydgoszczy. Formalnie to się stało przez złożenie roty ślubowania przez prezydenta oraz każdego z radnych indywidualnie. Prezydent Bruski w pierwszym dość krótkim wystąpieniu zapowiedział, że będzie starał się przekonać swoją pracą do siebie tych, którzy nie poparli go w ostatnich wyborach.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kilka komitetów, które w kujawsko-pomorskim uzupełniały braki – w rezultacie mamy już 6 komitetów, z których kandyduje łącznie 57 kandydatów. Na tej liście nie ma Konfederacji, która zapewne jak uda się uzupełnić formalności również wystartuje. Zobaczymy oprócz znanych komitetów takie jak Polexit czy Strajk Przedsiębiorców.

Opublikowano w Regionalne

Wczoraj informowaliśmy, że najprawdopodobniej w powiecie inowrocławskim dojdzie do koalicji Koalicji Obywatelskiej i Naszych Kujaw, być może poszerzonych jeszcze o Trzecią Drogę. Miał być nawet już dogadany starosta, ale późnym wieczorem doszło do zgrzytu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

  • Sikorski dystansuje się od możliwości zostania unijnym komisarzem

    Od wyborów europejskich minął już ponad tydzień – w Unii Europejskiej rozpoczęły się układanki nowego rozdania w Komisji Europejskiej, od wielu tygodni w spekulacjach pojawia się nazwisko Radosława Sikorskiego, obecnie szefa polskiej dyplomacji. Sikorski miałby odpowiadać za sprawy obrony lub unijną dyplomację. Polityk i premier Donald Tusk w poniedziałek od tego się zdystansowali.

    Etykiety: Radosław Sikorski

Wiadomości z regionu